Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

NOWY CMENTARZ ZOSTANIE POSZERZONY

Nowy Cmentarz w Radomsku zostanie poszerzony. Pierwszy realny krok został w tej materii zrobiony. Radni na wniosek miejskich urzędników zgodzili się na zamianę działek, dzięki czemu nekropolia, na której kończy się miejsce do pochówku, będzie mogła zostać poszerzona.

Władze Radomska oraz radni miejscy wzięli sobie do serca błagalny apel proboszcza parafii św. Lamberta Antoniego Arkita oraz zarządy Nowego Cmentarza Romana Walasa w kwestii dokupienia działek, które powiększyłyby powierzchnię nekropolii. Apel rozpaczy podyktowany był tym, iż może zabraknąć miejsca na nowe kwatery… – Na Nowym Cmentarzu w Radomsku nie ma już miejsca na nowe kwatery – alarmował w marcu 2018 Roman Walas oraz proboszcz Antoni Arkit.

Po ponad roku okazało się, iż wszystko zmierza ku dobremu.  – Miasto od samego początku deklarowało, że w kwestii poszerzenia Nowego Cmentarza będzie działało dwuetapowo. Pierwsza procedura zakładała przystąpienie do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego mającego na celu poszerzenie Nowego Cmentarza. Druga procedura to pozyskanie gruntów na fizyczne poszerzenie cmentarza – zauważa wiceprezydent Jacek Belka.

Krokiem milowym wydaje się przygotowanie uchwały, na mocy której doszłoby do zamiany gruntów, dzięki czemu nekropolia mogłaby zostać poszerzona. – Dziś mamy konkrety. Wiemy, że dojdzie do zamiany działek. Zatem mamy 100 procentową pewność, że na Nowym Cmentarzu nie zabraknie miejsc do pochówku. W tym miejscu chcę zauważyć, iż w tym temacie władze naszego miasta zdały egzamin i za to należy je pochwalić – przyznaje radny Rafał Dębski.

Nowy Cmentarz zostanie poszerzony o blisko 1,5 ha. – Miasto po negocjacjach z właścicielem działki sąsiadującej z nekropolią zaoferowało działkę miejską o powierzchni 1 ha w bliskim sąsiedztwie strefy ekonomicznej. Za część 0,5 ha będzie rekompensata finansowa ze strony miasta. Jest to kwota rzędu 330 tys. złotych – wyjaśnia wiceprezydent Jacek Belka.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW