Reklama
KOMBIT-kasy

NOWY INWESTOR W RADOMSKU. W ŁSSE POWSTANIE KOLEJNY ZAKŁAD PRODUKCYJNY

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc poinformował o nowym inwestorze w radomszczańskiej Strefie Inwestycyjnej. Miasto podpisało już akt notarialny z firmą Styropmin, oddziałem dużego koncernu. Firma będzie produkowała tworzywa sztuczne dla budownictwa, Styropmin jest jednym z największych producentów styropianu w Polsce oraz w Europie. Na razie inwestor nie chce ujawniać więcej szczegółów.

Miasto sprzedało 8,84 ha na terenie „tzw. górki”. Rozmowy z inwestorem trwały od września. Teren był wystawiany na sprzedaż od 2006r, doszło nawet do jednego nieudanego przetargu. Ze względu na rzeźbę terenu ciężko było znaleźć inwestora. Dlaczego firma Styropin zdecydowała się zakupić teren? Dzięki autostradzie. Inwestor twierdził, że będzie widoczny z autostrady a to dobra reklama i punkt komunikacyjny,

Firma, która zakupiła teren zainwestuje 65 mln zł. Zabudowa obejmie 47% i utwardzenie 53%. Powstanie w pełni zautomatyzowany zakład działający siedem dni w tygodniu bez przerwy. Pracę w nim znajdzie około 30 osób. Budowa rozpocznie się za niespełna miesiąc, 1 marca. Oficjalny termin oddania przypada na 30 czerwca 2022r. Zakład będzie składał się z trzech linii, pierwsza będzie pracować już w przyszłym roku.

Do budżetu miasta za sprzedaż działki wpłynie 3mln 300 tys zł. Miasto ogłosiło już przetarg na kolejne tereny. – Nasza strefa się rozrasta. Jest prawie wypełniona, pozostało nam niewiele terenów, ok 7ha gruntu. Jako miasto złożyliśmy wniosek o przedłużenie ulicy Stolarzy do Regionalnego Programu Operacyjnego aby wybudować kolejną drogę w kierunku ulicy Krasickiego żeby otworzyć nowe tereny inwestycyjne. Między Łódzką Strefą Ekonomiczną a ulicą Krasickiego mamy jeszcze 20 ha gruntów, które nie są uzbrojone. Budowa drogi między nimi ułatwi nam zaoferowanie nowych terenów dla przedsiębiorców. Oprócz terenów strefy po wschodniej stronie miasta mamy jeszcze 24 ha po drugiej stronie węzła autostradowego. Tam też jest plan zagospodarowania przestrzennego. Te 24 ha są trudne do zagospodarowania, ponieważ przechodzą tam dwie linie wysokiego napięcia i ropociąg i światłowód, ale widzimy pierwsze zainteresowanie tymi terenami. Kiedy zostanie oddany węzeł autostradowy Radomsko działki zlokalizowane przy autostradzie staną się bardziej atrakcyjne. Dlatego promujemy te tereny i mamy nadzieję, że w niedługim czasie pojawią się inwestorzy – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW