MEBIN

Nowy klub na sportowej mapie Radomska

UKS „Zapaśnik” Radomsko to nowy klub sportowy na sportowej mapie Radomska.

Mamy ambicję by nasi wychowankowie na stałe wpisali się w chlubną historię sportu radomszczańskiego, a szczególnie w bogatą, z dużymi sukcesami historię zapasów. Nasi podopieczni wzięli udział w  I Mistrzostwach Województwa Młodzików w Zgierzu, które odbyły się w ubiegłą niedzielę. Początek naszej działalności przypadł na bardzo trudny okres pandemii, ale biorąc pod uwagę zapotrzebowanie dzieci i młodzieży na aktywność fizyczną oraz potrzebę dbania o zdrowie postanowiliśmy nie czekać z rozpoczęciem działalności na lepsze czasy, lecz przystąpić do organizacji naszej działalności – tłumaczą założyciele klubu.

Pierwsze efekty treningów już są. W miniony weekend UKS wystartował się na pierwszym, debiutanckim turnieju – I Mistrzostwa Województwa Młodzików, które odbywały się w Zgierzu. Podczas tego historycznego klub reprezentowało czterech młodzików: Oskar Włodarczyk kat. 48 kg, Oskar Kopeć kat. 52 kg, Jakub Wiaderek kat. 68 kg oraz Dawid Żuwalski kat. 85 kg.

Nasz udział w turnieju miał być dla młodych podopiecznych zapoznaniem z atmosferą turnieju i przetarciem w sportowej rywalizacji. Tym bardziej cieszą dobre wyniki reprezentantów. To potwierdza, że obrany w szkoleniu kierunek może dać efekty oraz że zawodnicy mają predyspozycje by osiągać w przyszłości dobre rezultaty -tłumaczy trener UKS „Zapaśnik”

fot. UKS „Zapaśnik”

Z dobrej strony pokazał się Oskar Kopeć, któremu na ten moment brakuje jeszcze wypracowanych elementów technicznych, lecz ma ogromne predyspozycje, aby zaistnieć w swojej kategorii wagowej. Ostatecznie zajął V miejsce, przegrywając na punkty, walkę o brązowy medal z zawodnikiem z Pabianic.

Historyczny medal dla UKS „Zapaśnik” zdobył Dawid Żuwalski, który wrócił po przerwie do treningów. Jak widać z dobrym skutkiem, przywożąc brązowy krążek ze Zgierza.

Liczymy na to, że już wkrótce po pokonaniu przeszkód organizacyjnych, z którymi boryka się klub na początku swojej działalności będziemy chlubą Radomska, a młodzież będzie czerpała satysfakcję i zdrowie z sportowego wysiłku – tłumaczą sportowcy.

Trenerem chłopców, którzy wybrali się do Zgierza jest Konrad Terka, który ma za sobą pracę z młodzieżą w miejscowym klubie ZKS, a obecnie zaangażował się w budowę od podstaw nowego na radomszczańskiej, zapaśniczej macie, teamu.

Czytaj też: Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW