Luxbud

Nowy taryfikator mandatów już działa. Przekonał się o tym kierowca McLarena

Polonaisse

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który na autostradzie przekroczył dozwoloną prędkość o 89 km/h. Mężczyzna otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. Funkcjonariusze policji apelują o rozsądek – prędkość zabija.


W czwartek (22 września) po godzinie 20:00 policjanci z piotrkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mclarena, który na autostradzie A-1, na wysokości miejscowości Gąski, przekroczył dozwoloną prędkość o 89 km/h.

W miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 70 km/h mężczyzna poruszał się z prędkością 159 km/h. Za popełnione wykroczenie 29-latek otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych – mówi st. asp. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze i własnych umiejętności zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o zmniejszeniu prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz w miejscach wzmożonego ruchu pieszych. W konfrontacji z rozpędzonym pojazdem niechroniony uczestnik ruchu drogowego jest bez szans. Zachowując odpowiednią prędkość dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych – dodaje Gajewska.

Zgodnie z obowiązującym nowym taryfikatorem, za przekroczenie prędkości:

  • o 31 – 40 km/h grozi mandat karny w wysokości 800 zł oraz 9 pkt karnych;
  • o 41 – 51 km/h – 1000 zł oraz 11 pkt karnych;
  • o 51 – 60 km/h – 1500 zł oraz 13 pkt karnych;
  • o 61 – 70 km/h – 2000 zł oraz 14 pkt karnych;
  • o 71 km/h i więcej – 2500 zł oraz 15 pkt karnych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD