Select

Nowy zbiornik retencyjny na ul. Krańcowej w Radomsku. Ma zapobiec zalewaniu

Jubiler Ako

Zalane posesje, piwnice to problem, który niestety nie jest obcy mieszkańcom Radomska. Jednym z rozwiązań jest budowa przydrożnych rowów oraz zbiornika infiltracyjno-odparowującego. Taką też inwestycję przeprowadzona na ulicy Krańcowej.

Mieszkańcy ulicy Krańcowej w Radomsku będą mogli odetchnąć z ulgą. Pozimowe roztopy i letnie, intensywne opady deszczu już nie powinny być dla nich groźne. Zakończyła się bowiem budowa rowów przydrożnych i zbiornika infiltracyjno-odparowującego, dzięki którym rozwiązany zostanie problem lokalnych podtopień.

Inwestycja obejmowała przede wszystkim budowę zbiornika wraz z ogrodzeniem, przebudowę przydrożnych rowów zlokalizowanych w pasie drogowym ul. Krańcowej, a także utwardzenie przylegającej działki oraz zjazdu do posesji. Podczas prac wykonano także zabezpieczenie istniejących instalacji użytkowych.

Zastosowany zbiornik ma na celu zatrzymanie całej ilości spływających wód opadowych. Dno i ściany zbiornika umożliwiają infiltracje wody, z jednoczesnym przetrzymywaniem i rosączaniem, czyli stopniowym odprowadzeniem deszczówki do gruntu.

CZYTAJ TEŻ: Ostrzeżenie dla mieszkańców powiatu radomszczańskiego. Silny wiatr da się we znaki

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD