O bezpieczeństwie podczas ferii zimowych z radomszczańską policją [FOTO] i [VIDEO]

Reklama

W kilku województwach – w tym w łódzkim – minął już półmetek ferii. Zima jest dla dzieci, ale należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność podczas zabaw na świeżym powietrzu. Dlatego też w ramach akcji “Bezpieczne ferie” uczestników warsztatów w MDK w Radomsku, odwiedził policyjny profilaktyk z KPP w Radomsku.


Wieloletnia współpraca pomiędzy radomszczańską policją, a Miejskim Domem Kultury w Radomsku to dziesiątki spotkań i wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dzieci i młodzież odwiedzający placówkę kulturalną, mają również okazję spotkać się z funkcjonariuszem. Coroczne lekcje o bezpieczeństwie w czasie wolnym prowadzi policyjny profilaktyk. Podobnie było i w tym roku.

W poniedziałek, 23 stycznia najmłodszych uczestników warsztatów feryjnych odbywających się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odwiedził policyjny profilaktyk aspirant Dariusz Trepka z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku. Podczas spotkania policjant przypomniał dzieciom o sposobach zachowania w przypadkach napotkania różnych niebezpieczeństw.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały cennych porad, m.in. jak należy zachować się, gdy spotkają nieznajomą osobę podczas zabaw na osiedlowym placu czy obce zwierzę. Ku przestrodze była porada o tym, że pod żadnym pozorem nie wolno zjeżdżać na sankach z górki w pobliżu drogi. Taki pomysł na zabawę może skończyć się tragedią. Nie należy również rzucać śnieżkami w przejeżdżające samochody – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Te i inne wskazówki z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa z pewnością zostaną zapamiętane na długo przez wszystkie dzieci obecne na spotkaniu.

Największą atrakcją był pluszowy pies, który od samego początku uczestniczy w spotkaniach profilaktycznych i pomaga policjantowi w scenkach. Taki sposób przekazu jest doskonale przyswajany przez najmłodszych. Dzieci najlepiej zapamiętują przez zabawę i dlatego spotkania z policją są zawsze wyczekiwane przez wszystkich milusińskich.

Poniżej do obejrzenia film edukacyjny o bezpieczeństwie. W tym odcinku ferie i bezpieczne zabawy zimowe.


Czytaj też: 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku. Program

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD