O STRAJKU NAUCZYCIELI NA SESJI RADY MIEJSKIEJ

Reklama

Gorący temat ostatnich dni, czyli strajk nauczycieli został podniesiony podczas dzisiejszych obrad sesji rady miejskiej. Z informacji przekazanych przez wiceprezydent Małgorzatę Kańską – Kipigroch nadal strajkują nauczyciele we wszystkich podstawówkach prowadzonych przez miasto. Strajk zawiesiły przedszkola i pracownicy administracji oraz obsługi. Wiceprezydent zauważyła ponadto, że strajkujący nauczyciele za czas strajku nie będą mieli zapłacone.

Jak poinformowała wiceprezydent Kańska – Kipigroch dziś w miejskich szkołach gotowość do pracy zgłosiło łącznie 73 nauczycieli. W akcji strajkowej nie uczestniczą dyrektorzy.

Przedszkola oraz pracownicy administracji i obsługi w miejskich podstawówkach strajk zawiesiły wczoraj. – Dzięki temu, iż od strajku odstąpili pracownicy administracji i obsługi dzieci mogą korzystać z posiłków. Wczoraj dzieci we wszystkich naszych placówkach było 21 – mówiła wiceprezydent.

Radnych interesowało to czy strajkujący nauczyciele otrzymają wynagrodzenie.  – Nauczyciele za czas strajku nie będą mieli zapłacone, nie pozwalają na to przepisy prawne. Obecnie dyrektorzy przygotowują obliczenia pensji strajkujących nauczycieli – stwierdziła M. Kańska – Kipigroch.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD