NA SYGNALEZ ŻYCIA MIASTA

O WŁOS OD TRAGEDII

Szybka interwencja radomszczańskich strażaków nie doprowadziła do tragedii w bloku przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku. – Podczas podejmowania działań gaśniczych strażacy odnaleźli w mieszkaniu przytomnego 67- letniego lokatora z poparzeniami twarzy oraz rąk, którego natychmiast ewakuowali na zewnątrz i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali przybyłym na miejsce ratownikom medycznym – informuje Artur Bartosik z KP PSP Radomsko.

Strażacy wezwanie otrzymali  kilka minut po godzinie 2 w nocy. – Otrzymaliśmy zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Jagiellońskiej w Radomsku. Na miejscu strażacy zastali duże zadymie w mieszkaniu na parterze oraz na klatce schodowej. Podczas podejmowania działań gaśniczych strażacy odnaleźli w mieszkaniu przytomnego 67- letniego lokatora z poparzeniami twarzy oraz rąk, którego natychmiast ewakuowali na zewnątrz i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali przybyłym na miejsce ratownikom medycznym. Mężczyzna został przetransportowany do Szpitala Powiatowego w Radomsku – relacjonuje A. Bartosik.

Po  ugaszeniu pożaru oddymiono mieszkanie oraz klatkę schodową i skontrolowano wszystkie lokale pod kątem wstępowania w nich  tlenku węgla. Z mieszkania na I piętrze ewakuowano jedną osobę z uwagi na niewielkie zadymienie w tym lokalu.

Straty wstępnie oszacowano na 21 tys. zł. Przyczynę powstania pożaru bada policja.

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW