„OBŁĘD” PRZYNIÓSŁ IM MIĘDZYNARODOWY SUKCES

Reklama

Produkcja młodych filmowców z Radomska została doceniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Singapurze. Pełnometrażowy film fabularny pt. „Obłęd” zwyciężył w kategorii Najlepszy Film Eksperymentalny.

obled3

„Obłęd” to trudne kino psychologiczne. To historia Adama, który po śmierci swojej ukochanej, Emilii, przeżywa załamanie i odizolowując się od świata zewnętrznego wpada w głęboką depresję. Postępujące psychiczne wyczerpanie wpływa coraz mocniej na jego osobowość i zachowanie. Nie mogąc odróżnić rzeczywistości od fikcji, popada w szaleństwo.

obled2

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Robert Olbrychowski – filmowiec samouk, pasjonat kina, recenzent i bloger. W filmie grają: Kamil Suszczyk i Marcin Stępniak – studenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Kamila Prudło – aktorka teatru amatorskiego. Większość ekipy filmowców jest z Radomska, m.in. Piotr Lempart (zdjęcia, montaż, montaż dźwięku) oraz Piotr Zygma (muzyka).

obled6

Twórcy filmu cieszą się z sukcesu i mają nadzieję, że dzięki niemu zostaną zauważeni w środowisku. Swoje dzieło wysłali już na kilka festiwali i nie zrażają się tym, że nie zawsze jest ono kwalifikowane do konkursów.

W Radomsku pierwsi „Obłęd” zobaczą dziennikarze.

– Na razie zaplanowaliśmy pokaz dla mediów. Odbędzie się on w najbliższą sobotę w MDK. Mam nadzieję, że w wakacje uda się przygotować premierowy pokaz, a we wrześniu film być może pojawi się w kinie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku oraz Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie – mówi Robert Olbrychowski.

obled5

O wrażeniach napiszemy po projekcji filmu.

(fot. materiały promocyjne)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD