Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy autobusów

Reklama

W związku ze zbliżającym się końcem okresu wakacyjnego oraz rozpoczęciem roku szkolnego MPK wprowadza “szkolny” rozkład jazdy z pewnymi zmianami. Harmonogram będzie obowiązywał od 1 września.


Zakończenie prac przy ul. Krasickiego pozwala na powrót – a przynajmniej częściowy – do znanego pasażerom przejazdu linii i wyjście z objazdu przez ul. Kolejową, ul. Rozalii, ul. Kraszewskiego do przejazdu przez “Rampę przeładunkową”/ przejazd przy ul. Kraszewskigo i ul. Poprzeczną dalej na swoje trasy.

Remont w centrum – zmiana kursowania autobusów

Z racji zgłoszeń do MPK inwestorów i wykonawców kolejnych remontów, które będą towarzyszyć nam przez dłuższy okres czasu, przygotowaliśmy już rozkład obejmujący remont ul. Reymonta, aby zniwelować comiesięczne zmiany przejazdowe, które powodowały jedynie zamieszanie rozkładowe. – tj. całkowite wyjście autobusów z ul. Reymonta do czasu zakończenia inwestycji związanej z jej przebudową aż do skrzyżowania z ul. Warszyca – wiąże się to z przesunięciem wszystkich linii autobusowych na ul. Kościuszki oraz na wiadukt przy ul. Brzeźnickiej – tłumaczą pracownicy MPK.

W zastępstwie za przystanki plac 3 Maja Poczta oraz plac 3 Maja Park w rozkładzie ujęte zostały: przystanek Krakowska Park – przy ul. Krakowskiej (na wysokości Castelli) – dla przejazdu stronę ul. Piastowskiej/Leszka Czarnego/Armii Krajowej/itd., oraz przystanek Narutowicza Biblioteka – przy ul. Narutowicza – dla przejazdów wyjazdowych z miasta.

Dodatkowo w zastępstwie za przystanki Reymonta Centrum Handlowe oraz Reymonta Reymonta Kościuszki przy ul. Kościuszki zostaną umieszczone słupki przystankowe – jeden przy budynku mieszkalnym Kościuszki 15 i 17 oraz przy zatoce położonej przy budynku MOPS (Kościuszki 10), również umieszczone w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej.

Linia numer “0” calem uniknięcia znacznych opóźnień – czego świadkami byliśmy przy wcześniejszych remontach naszych ulic – zostaje przesunięta na wiadukt (ul. Brzeźnicka).

Linia numer “8” zostaje podobnie jak w wakacje zapętlona w swoim przejeździe przez miasto Radomsko (tak jak linia numer “0” ale w odwrotnym kierunku) z drobną zmianą dotyczącą przejazdu przez ul. Armii Krajowej. W wakacje linia numer “8” zjeżdżała w ul. Targową i Krakowską, a pomijała ul. Leszka Czarnego oraz ul. Piastowską w swojej trasie przejazdowej.

Z racji licznych zgłoszeń, aby zmienić ten układ, zostaje ona poprowadzona przez ul. Leszka Czarnego i ul. Piastowską.

Dla osób chcących skorzystać z przejazdu na godz. 8 do ul. Reja/Przemysłowej wydłużono linię “11” do pętli autobusowej przy ul. Przemysłowej. Dla osób których trasa linii numer “11” nie pozwala na bezpośrednie skorzystanie MPK zachęca do przesiadki na “11” z linii “0” na wiadukcie.

Linie numer 10, 15 oraz 25 otrzymują znaczną zmianę przejazdu – tj. w obu kierunkach będą kursowały przez ul. Brzeźnicką (wiadukt).

Wprowadzono również kilka korekt godzin kursów na wnioski pasażerów.

Trasy przejazdowe zgodne z przystankowym rozbiciem rozkładu jazdy, przedstawione zostały w odnośniku dostępnym poniżej.

ROZKŁAD SZKOLNY ’23-’24


Czytaj też: Burze, grad i wichury. Alert dla powiatu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD