Oddział Urologiczny Szpitala Powiatowego w Radomsku wzbogacił się o nowoczesny sprzęt

Reklama

Oddział Urologiczny Szpitala Powiatowego w Radomsku, wzbogacił się o nowoczesny zestaw do morcelacji i enukleacji z wyposażeniem.


Wysoka skuteczność, małe ryzyko, bezbolesny zabieg i szybka rekonwalescencja – to największe zalety enukleacji HoLEP, nowoczesnej metody operowania prostaty.

Fachowo zabieg ten nazywa się laserową enukleacją HoLEP lub holmową laserową chirurgią prostaty, gdyż podczas operacji wykorzystuje się laser holmowy. Zabieg najczęściej wykonuje się u mężczyzn, u których rozpoznano rozrost gruczołu krokowego (prostaty) lub rzadziej – jego nowotwór. Celem tej procedury jest zmniejszenie objętości gruczołu. Dzięki temu ustępują dolegliwości związane z jej przerostem, usuwana jest bowiem tkanka, która blokuje przepływ moczu.

W każdym przypadku usunięta tkanka jest odesłana do laboratorium, do badań histopatologicznych, a w przypadku wykrycia nowotworu w jej obrębie, wdrażana jest dalsza terapia.

Metoda HoLEP rekomendowana jest ze względu na bezpieczeństwo, gdyż powoduje jedynie minimalne ryzyko krwawienia, pozwala na bezpieczne leczenie nawet bardzo dużych gruczolaków, po zabiegu cewnik jest zazwyczaj szybko usuwany, a rekonwalescencja postępuje sprawnie.

Metoda ta gwarantuje również lepszy efekt urodynamiczny, co oznacza lepszy przepływ moczu i większy komfort podczas oddawania moczu.

Koszt zakupu zestawu to 289 980,00 zł brutto. Środki pochodziły z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD