ODEBRALI KLUCZE DO MIESZKAŃ SOCJALNYCH

Reklama

Trzy rodziny od dziś cieszą się nowymi mieszkaniami socjalnymi. Lokale znajdują się w kamienicy przy ulicy Żeromskiego w Radomsku.

Klucze najemcom wręczył prezydent Jarosław Ferenc. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Mieszkanie bardzo nam się podoba. Mamy nadzieję, że od tej chwili nasze życie będzie spokojniejsze – usłyszeliśmy  od pani Iwony, która wraz z mężem i piątką dzieciaków mieszkała dotychczas w kamienicy przy ul. Św. Rozalii.

Mieszkania w kamienicy przy ul. Żeromskiego miasto zakupiło w drodze pierwokupu za 100 tys. złotych. Tyle samo kosztował ich remont, wykonany przez TBS.  – Mieszkania znajdują się na trzech poziomach, czyli na parterze (zamieszka w nim rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem – dop. red.) oraz na I i II piętrze.  Powierzchnia każdego z nich wynosi nieco powyżej 60 m. kw. – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

Mieszkania przekazane dziś potrzebującym rodzinom stanowią kroplę w morzu potrzeb, jeżeli chodzi o lokale socjalne. Na przyznanie lokali oczekuje obecnie ponad 200 rodzin.  Miasto małymi krokami chce to zmieniać. – Jeżeli będzie tylko taka możliwość, miasto będzie nabywało nieruchomości w celu zaadaptowania ich na mieszkania socjalne. Ponadto w chwili obecnej TBS przygotowuje się do budowy budynku socjalnego przy ul. Św. Rozalii, w którym znajdzie się 18 mieszkań – zauważa prezydent Radomska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD