W ODWECIE ZA KOLEŻANKĘ ZABRAŁ SAMOCHÓD 22-LATKOWI

Reklama

38- letni radomszczanin trafił do policyjnej celi chwilę po tym, jak zabrał na kilkanaście minut samochód znajomego.

Wieczorem 7 września 2016 roku dyżurny komendy został powiadomiony, że sprzed jednego z domów na obrzeżach Radomska doszło najprawdopodobniej do kradzieży opla omegi.

– Chwilę później okazało się, że nie doszło do kradzieży, ale do krótkotrwałego użycia pojazdu. Ponadto, kierujący oplem 38 – latek był pijany. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Kolejne ustalenia mundurowych pozwoliły na wyjaśnienie szczegółów tego zajścia. Okazało się, że zatrzymany chciał wyjaśnić nieporozumienia pomiędzy jego koleżanką a 22 -latkiem. Wykorzystał nieuwagę właściciela omegi, który na chwilę zostawił auto we wjeździe na teren posesji i odjechał nim kilka ulic dalej. Policjanci przekazali samochód właścicielowi a 38 – latka umieścili w policyjnej celi. Podczas przesłuchania stwierdził, że to było “głupie” zachowanie – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD