Oficjalne otwarcie Pumptracka [FOTO]

Reklama

Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego powstał pierwszy w Radomsku profesjonalny tor rowerowy, tzw. pumptrack.


Mogą z niego korzystać amatorzy, jak i profesjonaliści. Po torze jeździ się bez konieczności pedałowania. Pomysłodawcą zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego jest Radosław Bartnik, który wraz z Kuźnią Kowalowiec starał się o realizację zadania.

Chce podziękować mieszkańcom Kowalowca, dzielnic ościennych i wszystkim mieszkańcom Radomska, którzy głosowali na ten projekt. Do tej pory nie było w naszym mieście takiej inicjatywy. To pierwszy pumptruck w Radomsku – mówił pomysłodawca.

Pumptruck w IV edycji BO otrzymał 719 głosów. Z nowego toru mogą korzystać wszyscy radomszczanie, bez względu na wiek. Jednym obowiązkiem jest posiadanie kasku ochronnego. Na specjalistycznym torze można jeździć rowerem, hulajnogą lub deskorolką. Realizacja projektu kosztował 198 tys zł.

Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami oraz odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami, umożliwiającymi rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania.Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD