OGŁOSZONO WYNIKI TEGOROCZNYCH MATUR. I LO I „MECHANIK” GÓRĄ

Wśród liceów największą zdawalność odnotowano w I LO. Jeżeli chodzi o technika prym wiedzie radomszczański „mechanik”

Dla tegorocznych maturzystów skończył się koszmar, jakim był długo wyczekiwany czas na poznanie wyników matur.  Wzorem ubiegłych lat jedni się cieszą, inni wręcz przeciwnie. W Radomsku najwyższą zdawalność, podobnie jak rok temu, odnotowano w I LO, wśród techników – w technikum w ZSP 1. Najniższą zdawalność ma „drzewniak”. Zdawalność matury w powiecie radomszczańskim wyniosła 82,1 procent. I tutaj mamy powód do zadowolenia: to jeden w wyższych wskaźników w województwie.

Maturzyści nie tylko od rana mogą sprawdzić swoje wyniki w systemie informatycznym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, ale też będą mogli odebrać świadectwa. W radomszczańskich szkołach świadectwa będą wydawane od godz. 12.00.

–  W Radomsku najwyższą zdawalność, podobnie jak rok temu, odnotowano w I LO, wśród techników – w technikum w ZSP 1. Najniższą zdawalność ma „drzewniak”. Zdawalność matury w powiecie radomszczańskim wyniosła 82,1 procent, to jeden w wyższych wskaźników w województwie – informuje Wioletta Bąk – Kempa, rzecznik radomszczańskiego starostwa.

ZDAWALNOŚĆ W RADOMSZCZAŃSKICH SZKOŁACH

– W I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku zdawalność matury wyniosła 97,35 procent. W maju do egzaminów przystąpiło 151 osób, maturę zdało 147. 4 osoby nie zdały jednego egzaminu, są więc uprawnione do sierpniowej poprawki.

– W II LO zdawalność wyniosła 95,03 procent. Maturę zdawało 181 osób, zdały 172, do poprawki uprawnionych jest 7 osób.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku w technikum zdawalność wyniosła 91 procent, a w liceum 81 procent. W Technikum maturę zdawały 32 osoby, zdało 29, 2 osoby są uprawnione do poprawki. W III LO do matury przystąpiło 51 osób, zdało 41, 8 osób może się poprawiać.

W technikum w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych zdawalność wyniosła 81 procent. Do matury przystąpiło 171 uczniów, egzaminy zdało 139. Matury nie zdały 32 osoby, z czego 29 jest uprawnionych do poprawki.

W Zespole Szkół Ekonomicznych zdawalność wyniosła 82,14 procent. Do matury przystąpiły 84 osoby, zdało 69. 13 maturzystów jest uprawnionych do sierpniowej poprawki.

W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska zdawalność wyniosła 35 procent. W technikum maturę zdawały 23 osoby, zdało 8, 9 osób jest uprawnionych do poprawki. W Liceum zdawała tylko jedna osoba i niestety nie powiodło jej się na egzaminach.

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW