Ogłoszono wyniki tegorocznych matur

Reklama

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki matur. Maturzyści musieli obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego.

Aby zdać maturę, trzeba uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia. Tegoroczne wyniki ze względu na naukę zdalną są słabsze od tych z poprzednich lat.

W Radomsku najwyższą zdawalność odnotowano w II LO, wśród techników – w technikum w ZSE-E. Najniższą zdawalność ma „Drzewniak”.


I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku – zdawalność matury – 91,86 proc. Do egzaminów przystąpiły 172 osoby, maturę zdało 158. 11 osób jest uprawnionych  do sierpniowej poprawki. 3 osoby nie zdały więcej, niż z jednego przedmiotu.

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku – zdawalność – 95,45 proc. Do egzaminu przystąpiły 132 osoby, zdało 126. 4 osoby są uprawnione do egzaminu poprawkowego, 2 osoby nie zdały więcej, niż z jednego przedmiotu.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku – w technikum zdawalność wyniosła 56,66 proc., a w liceum 63,79 proc. W Liceum do matury przystąpiło 58 osób. Egzamin zdało 37, 13 osób jest uprawnionych do poprawki. W Technikum do matury przystąpiło 30 osób, zdało 17, 8 osób może przystąpić do egzaminu poprawkowego.

Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych – zdawalność – 74,85 proc. W Elektryku do matury przystąpiło 167 uczniów, egzaminy zdało 125. Matury nie zdały 42 osoby, z czego 35 jest uprawnionych do poprawki, 7 osób nie zdało więcej niż dwóch egzaminów, dlatego nie mają prawa do poprawki.

Zespół Szkół Ekonomicznych – zdawalność – 50,51 proc.  Do matury przystąpiły 97 osób, egzamin zdało 49. 28 maturzystów Ekonomika może przystąpić do poprawki, 20 uczniów nie ma prawa do egzaminu poprawkowego ponieważ nie zdali więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska – zdawalność – 35 proc. Do egzaminu przystąpiło 40 osób, zdało 14. 20 osób może przystąpić do egzaminu poprawkowego.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu – zdawalność – 73,33 proc. Do egzaminu przystąpiło 15 osób, nie zdały 4 osoby, które mają prawo do egzaminu poprawkowego.


W tym roku nie było obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawali je tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą.

Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki 24 sierpnia. Maturzysta, który nie zdał więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu, może poprawiać wyniki dopiero za rok.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD