Oliwia Drzazga wicemistrzynią świata!

Reklama

Historyczny sukces zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów UMLKS Radomsko – złoto w podrzucie i srebro w dwuboju na Mistrzostwach Świata U17 w Dżuddzie w Arabii Saudyjskiej. Złoto w podrzucie to pierwszy złoty medal dla polskiej sztangistki w historii tych zawodów.


22 sierpnia Mistrzostwo Europy, 6 października Wicemistrzostwo Świata – wymarzony sezon zarówno dla radomszczańskiej sztangistki, jak i trenera Sławomira Bery i całego klubu. Utalentowanej Oliwii Drzazdze udało się coś, co dotąd nie udało się nie tylko żadnej innej radomszczance, ale też Polce – złoty medal Mistrzostw Świata U17 to pierwsze takie wyróżnienie w historii polskich, kobiecych ciężarów.

Złoto dała jej udana próba podejścia do ciężaru 85 kg poprawiając swój wynik z Mistrzostw Europy aż o 8 kg. W przypadku Mistrzostw Świata była to różnica jak pomiędzy 1. a 5. lokatą w podrzucie i złotem, a brakiem medalu w dwuboju.

W Arabii Saudyjskiej trwają mistrzostwa świata juniorek i juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W wadze do 45 kg, mocnym akcentem występy polskiej reprezentacji rozpoczęła Oliwia Drzazga! Rwanie reprezentantka Polski rozpoczęła od udanej próby na 58 kg. Dwa kolejne podejścia do 60 kg były niestety nieudane. Zawodniczka z Radomska po rwaniu zajmowała szóste miejsce, ze stratą do liderki 9 kg. W podrzucie nasza reprezentantka udanie rozpoczęła od 78 kg. W drugiej próbie zaliczając 81 kg zapewniła sobie medal w dwuboju. W ostatnim podejściu trenerzy postanowili zadysponować 85 kg, a więc atak na srebro w dwuboju i złoto w podrzucie. Oliwia dała z siebie wszystko i zaliczyła podejście. Jury jednak po chwili zmieniło decyzję sędziów, co wprowadziło niemałe zamieszanie. Jednak protesty naszej ekipy okazały się skuteczne i po ponownej weryfikacji zmienili swoją decyzję. Była radość i łzy szczęścia! Mamy srebrny medal mistrzostw świata, który wręczał Prezes PZPC Waldemar Gospodarek. Brawo Oliwia! Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentantka Filipin – Rose Jean Ramos, z wynikiem 147 kg (67+80) – czytamy na stronie PZPC.

Podium:
1. Rose Jean Ramos (Filipiny) – 67 kg w rwaniu, 80 kg w podrzucie, 147 kg w dwuboju
2. Oliwia Drzazga – 58 kg w rwaniu, 85 kg w podrzucie, 143 kg dwuboju
3. Najla Khoirunnisa (Indonezja) – 62 kg w rwaniu, 80 kg w podrzucie, 142 kg w dwubojuCzytaj też: Sukcesy zawodniczek KBKS

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD