Reklama
KOMBIT-kasy

OPAL 2019: NAGRODA DRUHNY ROSI DLA XVI SZCZEPU „HUBALCZYCY” [FOTO]

Najważniejsza nagroda przyznawana podczas Ogólnopolskiego Harcerskiego Festiwalu Artystycznego „OPAL”, czyli nagroda Druhny Rosi trafiła w tym roku do XVI Szczepu „Hubalczycy”. Wręczono ją podczas koncertu wieńczącego festiwal.

Tegoroczny Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL przeszedł do historii. Przez trzy dni w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zuchy i harcerze rywalizowali w pięciu kategoriach. Brali udział w konkursach: piosenki, plastycznym, fotograficznym, recytatorskim i literackim. Zainteresowanie festiwalem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony zuchów i harcerzy. W tegorocznej, 34. edycji imprezy uczestniczyło około 2 tysiące osób, przedstawicieli hufców ZHP z sześciu województw.

– Bardzo się cieszę, że festiwal OPAL staje się tak popularną i docenianą w harcerskim środowisku imprezą – mówi komendant Hufca ZHP w Radomsku Piotr Jaworski.

Festiwal OPAL to nie tylko konkursowa rywalizacja. To również integracja zuchów i harcerzy oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów i przyjaźni. Fantastyczna atmosfera imprezy sprawia, że wiele Hufców ZHP uczestniczy w niej każdego roku. Systematycznie dołączają również nowe Hufce.

Podsumowaniem kilkudniowych festiwalowych zmagań zuchów i harcerzy był koncert finałowy. Podczas imprezy ogłoszone zostały wyniki wszystkich konkursów, a także ten najważniejszy wynik. Przyznana została Nagroda im. Druhny Rosi – zmarłej w bardzo młodym wieku pomysłodawczyni festiwalu OPAL, druhny Rosławy Szleng. Nagroda przyznawana jest za całoroczny dorobek, jakim mogą się poszczycić radomszczańskie drużyny harcerskie. W tym roku nagroda trafiła do XVI Szczepu „Hubalczycy”.

– Nie spodziewaliśmy się tak ogromnego wyróżnienia. Nagroda jest uhonorowaniem ostatniego roku naszej pracy, podczas którego dawaliśmy z siebie sto procent. Jest nam bardzo miło, że Komenda Hufca ZHP doceniła to, co robiliśmy i jak pracowaliśmy. Dla nas jest to nie tylko uhonorowanie naszej pracy, ale też ogromna dawka motywacji do tego, żeby w przyszłym roku zrobić jeszcze więcej – usłyszeliśmy od Katarzyny Leszcz, komendantki XVI Szczepu „Hubalczycy”.

Wyniki konkursu piosenki:
harcerze i harcerze starsi:
1. Zespół Muzyczny Manufaktura
2. Więcej niż 8
3. 24 RDH „Leliwa”

wędrownicy i instruktorzy:
1. 11 ADH Polana
2. A może tak
3. 17 RDW
wyróżnienia: HKM Szekla, NS Tacy Sami

soliści:
1. Zofia Sztuk
2. Marcin Gruszczyński
3. Natalia Pawlik
wyróżnienia: Natalia Miarka

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW