Luxbud

Organizacje zajmujące się osobami bezdomnymi z rządowym wsparciem finansowym

Jubiler Ako

Blisko 200 tys. zł rządowego dofinansowania trafi do organizacji, które zajmują się osobami w kryzysie bezdomności. Wśród wyróżnionych organizacji są również te działające w Radomsku i powiecie radomszczańskim.


Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podpisał umowy z organizacjami pozarządowymi w ramach realizacji zadania „Pomoc w wychodzeniu z bezdomności”.

Chciałbym wyrazić wdzięczność za Państwa codzienną pracę na rzecz osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Działając z potrzeby serca, niosą Państwo bezinteresowną i wielowymiarową pomoc tym, którzy szczególnie jej potrzebują. Państwa wrażliwość na problemy społeczne, zaangażowanie i empatia są dla nas wspaniałym źródłem inspiracji. Jestem przekonany, iż przyznane Państwu dotacje pozwolą skuteczniej i w większym zakresie pomagać osobom bezdomnym – podkreślił wojewoda.

Środki finansowe, które trafią do organizacji pomagających osobom bezdomnym przeznaczone zostaną m.in. na: zabezpieczenie noclegu, wyżywienia, zakup środków czystości i higieny osobistej, odzieży i obuwia, podstawowych leków i środków opatrunkowych, drobnego sprzętu oraz wyposażenia, a także niezbędne prace remontowe.

Takie dofinansowanie trafi do 13 placówek, w tym do czterech działających na terenie powiatu radomszczańskiego i Radomska, m.in.:

  • Stowarzyszenie MONAR Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Woli Malowanej – 7 042 zł;
  • Stowarzyszenie MONAR Schronisko dla Osób Bezdomnych MARKOT w Klizinie – 7 694 zł;
  • Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne Oddział Terenowy w Radomsku – 18 500 zł;
  • Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum” -1 5 110 zł.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD