Z ŻYCIA POWIATU

ORKIESTRA GMINY ŻYTNO ZMIENIA NAZWĘ I KOŃCZY WSPÓŁPRACĘ Z GMINĄ

Konflikt pomiędzy Orkiestrą Dętą Gminy Żytno a władzami gminy doprowadził do tego, że członkowie orkiestry podjęli decyzję o oddzieleniu się od Gminnego Ośrodka Kultury w Żytnie i zmianie nazwy na „Orkiestra Dęta EXPRESJA”. Powodem decyzji była zmiana – wbrew woli muzyków – kapelmistrza orkiestry.

„Z powodu zmiany kapelmistrza przez Gminny Ośrodek Kultury w Żytnie, zdecydowaliśmy oddzielić się od Ośrodka. Orkiestranci wraz z naszym kapelmistrzem, panem Krzysztofem Jabłońskim, planują w najbliżej przyszłości utworzenie stowarzyszenia, w tym momencie natomiast działamy przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Silnicy. Fanpage naszej orkiestry od samego początku tworzony jest wyłącznie przez nas i to nasza dotychczasowa praca zaskarbiła nam Waszą sympatię i zainteresowanie. W związku z tym, fanpage uznajemy za naszą własność i dorobek. Nie zamierzamy go przekazywać. Nazwę zmieniamy, ponieważ Gmina Żytno niestety nie zamierza w żaden sposób nas wesprzeć, w związku z tym nie możemy jej reprezentować. Wam, nasi Przyjaciele, dziękujemy za ogrom wsparcia i ufamy, że podobnie jak my, również i Wy wierzycie, że orkiestrę tworzą ludzie i więzi między nimi, nie decyzje samorządów. Liczymy, że „EXPRESJA” dostarczy Wam i nam dużo radości i dużo pięknej muzyki!” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na facebookowym fanpage’u orkiestry.

Orkiestra zarzuca władzom gminy brak chęci do współpracy, która – zdaniem muzyków, doprowadziła do tego, że orkiestra nie mogła uświetnić swoim występem mszy, podczas której witano nowego proboszcza parafii w Żytnie.

„(…) mieliśmy (w niedzielę 21.07.2019 r. – dop. red.) zagrać w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Żytnie na uroczystości odpustowej. Zarazem chcieliśmy powitać w ten sposób nowego Księdza Proboszcza, który zaprosił naszą orkiestrę na uroczystości. Jednak Ksiądz Proboszcz został poproszony na rozmowę do Wójta Gminy Żytno, w czasie której Wójt oznajmił Księdzu Proboszczowi wprost, że nie życzy sobie występu naszej orkiestry. Ksiądz Proboszcz, który chciałby abyśmy to my zagrali znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Aby nie narażać nowego Księdza Proboszcza na konflikt u progu jego posługi u nas podjęliśmy wspólnie decyzję, że nie wystąpimy na niedzielnej Mszy Odpustowej w Żytnie. Jest nam bardzo przykro, że nie możemy uświetnić uroczystości w naszej parafii. Jesteśmy w szoku, że włodarz gminy po raz kolejny występuje przeciw muzykom i orkiestrze – czytamy w komunikacie Orkiestry.

CZYTAJ TEŻ: ORKIESTRA DĘTA GMINY ŻYTNO DOMAGA SIĘ POWROTU KAPELMISTRZA. MUZYCY ZORGANIZOWALI PIKIETĘ

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW