OSP Stobiecko Miejskie ma nowy wóz [FOTO]

Reklama

Druhowie ochotnicy z OSP Stobiecko Miejskie korzystają z nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Renault D 16. Na zakup wozu urząd miasta w Radomsku przekazał strażakom 497 tysięcy złotych, a całkowity koszt jego zakupu wyniósł blisko 980 tysięcy złotych.


Jak informują strażacy ze Stobiecka Miejskiego, samochód ratowniczo-gaśniczy wyprodukowany został przez firmę Moto Truck z Kielc na podwoziu RENUALT D 16 z napędem 4x. Pojazd wyposażony został w zbiornik wody o pojemności 4000 litrów oraz zbiornik, który pomieści 400 litrów środka pianotwórczego.

Na swoim wyposażeniu posiada także zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw PSP R1 z defibrylatorem, deskę ortopedyczną, pozostały sprzęt ratownictwa technicznego, pompy do wody zanieczyszczonej, agregat prądotwórczy, pilarki do drewna, drabiny, przecinarkę do stali i betonu, sprzęt burzący, sprzęt niezbędny do prac na wysokości, aparaty powietrzne oraz armaturę wodno-pianową. Ponadto Renault posiada zamontowane działko dachowe, system zraszaczy pod pojazdem oraz został doposażony w rozbudowany system dźwięku i oświetlenia.

Dotacja na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego wpisuje się w działania mające na celu wsparcie jednostek Ochotniczych Straży Miejskich działających na terenie naszego miasta. W 2022 roku urząd miasta w Radomsku przekazał blisko 622 tysiące złotych dla OSP Bogwidzowy, OSP Folwarki, OSP Sucha Wieś oraz OSP Stobiecko Miejskie. Środki te wykorzystywane są m.in. na zakup paliwa, wyposażenia, ubezpieczeń dla strażaków ratowników, opału do strażnic czy choćby naprawy sprzętu i opłaty związane z energią elektryczną.


Czytaj też: Środa z Profilaktyką: Depresja – więcej niż smutek

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD