Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAKORONAWIRUS

Ostatni pensjonariusze wracają do DPS w Drzewicy

Dzisiaj około godziny 12 odbędzie się jeden z ostatnich transportów pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Dwie osoby zostaną odwiezione ze Szpitala Powiatowego w Radomsku. Transport zostanie wykonany przez żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.  Z wnioskiem o dokonanie przewozu do Dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej zwrócił się Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.
– Do tej pory łódzcy Terytorialsi wspólnie z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, po ewakuacji, dokonywali przewozu podopiecznych do tej placówki już siedmiokrotnie.
Działania realizowane w zakresie wsparcia Domów Pomocy Społecznej są wykonywane przez Zespół Interwencji Kryzysowej. Na jego czele stoi dowódca 9 ŁBOT i poza żołnierzami tej Brygady oraz 25BKPow w Tomaszowie Maz. w jego skład wchodzą także żołnierze 5 pułku chemicznego z Tarnowskich Gór – mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej, Oficer Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wszystkie przedsięwzięcia łódzkich Terytorialsów w ramach pandemii są elementami operacji Wojsk Obrony Terytorialnej pod nazwą „Odporna Wiosna”.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW