Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAZ ŻYCIA MIASTA

Otwarcie tężni solankowej na Wielorybku

Dzisiaj na „Wielorybku” oficjalnie otwarto nową tężnię. To zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego.

-Tężnie to Polski element. Pierwsza tężnia powstała w Ciechocinku. Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji poprawi się komfort życia mieszkańców. – mówił prezydent Jarosław Ferenc

Projekt powstał z opóźnieniem, w związku z koronaiwrusem. Tężnia Solankowa nie jest w całości ukończona. Ze względu na ograniczenia finansowe nie udało się zrealizować całego projektu. Jak zapowiadał prezydent Jarosław Ferenc w przyszłości powstaną jeszcze dwie tężnie, które stworzą półkole. Tegoroczny BO został zawieszony. Już dzisiaj Alina Tomala inicjatorka zwycięskiego projektu zapowiedziała, że w przyszłych edycjach Budżetu Obywatelskiego złoży projekt rozbudowy tężni. -Bardzo się cieszę, że mieszkańcy głosowali na ten projekt, jest on bardzo potrzebny. Tężnia stwarza odpowiedni mikroklimat. Mogą korzystać z niej osoby zarówno zdrowe jak i chore na choroby płuc, zatok, polipy. Zachęcam do korzystania i wierzę, że uda się nam powiększyć tężnie – mówiła Alina Tomala, pomysłodawczyni.

Całkowity koszt wykonania tężni na „Wielorybku” wynosi 361 tysięcy złotych, z czego 200 tysięcy złotych pochodzi z Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego, a 161 tysięcy zostało dodatkowo przyznane z budżetu miasta.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW