Otwarte hotele, galerie handlowe. Żłobki i przedszkola znów przyjmą dzieci

Reklama

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podał szczegóły wchodzenia w życie II etapu poluzowania obostrzeń i regulacji wprowadzonych w wyniku epidemii koronawirusa.

Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałku 4 maja otwarte będą centra handlowe, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności (na każde 15m2 lokalu będzie przypadał jeden klient). Zamknięte pozostają restauracje. Po majówce działalność wznowią hotele i inne miejsca noclegowe.

Od środy 6 maja możliwe jest otwarcie żłobków i przedszkoli. Prowadzący placówkę będą mogli ją otworzyć, konsultując to wcześniej z GIS i resortem edukacji. Od 4 maja przywrócone będą zabiegi rehabilitacyjne.

Otwarte zostaną również biblioteki, muzea i galerie sztuki. Decyzję o otwarciu podejmują organy prowadzące po konsultacjach z Sanepidem.

– To od nas wszystkich zależy, jak szybko poradzimy sobie z tą pandemią. Jestem przekonany, że przez nasze odpowiedzialne zachowania doprowadziliśmy do tego, że można luzować obostrzenia w gospodarce. Proszę o dyscyplinę społeczną, to od niej zależy dalsze uwalanie gospodarki – mówi premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował że kolejne etapy luzowania obostrzeń ogłaszane będą co dwa tygodnie. Ich termin zależy będą od przyrostu zachorowań na COVID-19.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski upomniał o obowiązku zakrywania nosa i ust. – Jechałem do pracy rowerem. Większość osób albo nie ma maski w ogóle, albo ma ją zsuniętą pod brodę. To nie jest odwaga, a egoizm i lekceważenie. Bardzo proszę, nośmy te maski, żeby chronić innych – powiedział.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD