Pamiętniki Tatusia Muminka do obejrzenia podczas Niedzielnego Poranku Filmowego

Reklama

W najbliższą niedzielę, 9 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w ramach Niedzielnego Poranka Filmowego najmłodsza widownia będzie mogła obejrzeć “Pamiętniki Tatusia Muminka” – polską koprodukcję, stworzoną na podstawie ukochanych książek Tove Jansson.


Pełna ciepła, szczera, familijna animacja o wspaniałej, wciągającej każdego widza fabule, która rozgrywa się w Dolinie Muminków. Tata Muminka w barwnych opowieściach odtwarza swoje chłopięce lata. Na nowo przeżywa najbardziej niesamowite przygody. A wszystko to owiane jest pewną tęsknotą (która w końcu dotyka każdego z nas) za tym, co przeminęło bezpowrotnie.

Muminek zostaje ukąszony przez osę, przez co musi leżeć w łóżku. Tatuś chce umilić mu ten trudny czas, dlatego postanawia opowiedzieć mu o swoich młodzieńczych przygodach.

Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, ucieczkę z domu dziecka i niezapomniane spotkanie z wynalazcą Fredriksonem. Wspomina swoje zmagania podczas sztormów, które spędził na łodzi Symfonia Mórz, a także przygody w królestwie Króla Autokraty, gdzie Tatuś Muminka założył kolonię, zaprzyjaźnił się z duchem, a także – podczas jednej burzliwej nocy – uratował z morza Mamusię Muminka. A reszta to już historia.

Reżyseria: Ira Carpelan, scenariusz: Ira Carpelan / Piotr Szczepanowicz, produkcja: Finlandia / Polska 2021. Czas trwania: 74 minut.

Film dubbingowany, pokazany zostanie w sali kameralnej, o godz. 10.30. Bilety 10 zł.

Po seansie odbędą się rodzinne warsztaty plastyczne.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD