Pandemia rujnuje budżet powiatu radomszczańskiego

Reklama

Pandemia Covid-19 rujnuje nie tylko finanse przedsiębiorców, negatywnie odbija się także na budżecie powiatowego samorządu.

Jak wynika z wyliczeń w 2020 roku z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń ubiegłoroczne dochody powiatowego budżetu były o 2 mln złotych niższe w stosunku do planów sprzed pandemii. Aż o 975 000 zł mniejsze były wpływy z opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska, a o 750 000 zł mniej wpłynęło do budżetu z podatku PIT.

Znacznie niższe były też wpływy z tytułu wydawania praw jazdy (o 46 000 zł) oraz wpływy za koncesje i licencje wydawane na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym (o 30 000 zł). Lockdown odbił się także niekorzystnie na dochodach powiatowych jednostek, m. in. kwota za usługi świadczone przez bursę szkolną była niższa (w stosunku do planu opartego na wcześniejszych wpływach) o 95 000 zł – informuje Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego.

Wydatki Powiatu związane z zapobieganiem i zwalczaniem rozprzestrzeniania się Covid-19 od marca do grudnia 2020 r. oszacowano na 4 600 000 zł (w tym: 3 400 000 zł pochodziło ze źródeł zewnętrznych, głównie z dotacji rządowych oraz środków Unii Europejskiej).


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD