MEBIN

Pani Magda z Wierzbicy odebrała klucze do nowego domu

Dom z Serca dla Pani Magdy z Wierznicy jest już gotowy. Dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie kluczy. Tegoroczne Święta Wielkiej Nocy będą dla Pani Magdy i jej dzieci szczególnie radosne. Sponsorzy przygotowali dla całej rodziny także dodatkowe prezenty w postaci m.in. laptopów, które z pewnością będą przydatne nie tylko w czasie nauki zdalnej.

Pani Magda ma piętnaścioro dzieci. Ze względu na ciężką sytuację materialno-społeczną oraz trudne warunki mieszkaniowe Pani Magdzie groziła utrata dzieci i umieszczenie ich w placówce opiekuńczej. By tego uniknąć, została ona zobowiązana do jak najszybszego znalezienia innego, odpowiedniego dla swojej rodziny lokum. Było to dla niej warunkiem nieosiągalnym. Prezes Budimeksu, poruszony tą historią zdecydował, że firma sfinansuje budowę domu dla Pani Magdy, w którym znajdzie się odpowiednia przestrzeń dla każdego członka tej rodziny. W ten sposób powstał projekt pod nazwą „Dom z serca”.


 

Dzięki współpracy ponad 20 partnerów rodzina zamieszka w domu o powierzchni 220 m. Znajduje się w nim 9 pokoi z 4 łazienkami i dwiema garderobami. Dom został wykończony pod klucz i w pełni wyposażony.


Szansa na nowe życie

Budowa Domu z Serca dobiegła końca. Bardzo się cieszymy, że pomimo trudności związanych z pandemią udało się nam zrealizować projekt na czas. Dziękuje wszystkim partnerom za ich zaangażowanie. Dzięki Wam mogliśmy odmienić los tej rodziny.  Zachęcaj inne formy do podejmowania podobnych akcji wsparcie – mówi Dariusz Blocher, prezes zarządu Budimex.

Do budowy domu zaangażowanych był kilkudziesięciu pracowników spośród ponad 20 partnerów kampanii. Przez 5 miesięcy powstał solidny, bezpieczny i funkcjonalny domu o przyjaznym wnętrzu dla wielodzietnej rodziny. Dotychczas Pani Magda żyła w bardzo trudnych warunkach, teraz los podarował jej szansę na nowe, lepszy życie. Podczas odbierania kluczy, nie kryła wzruszenia. Jutro wraz z dziećmi przeprowadzą się do nowego domu. – Dom jest piękny, cieszę się z wszystkich darów jakie otrzymaliśmy. Dzięki temu dzieci będą miały lepsze warunki do życia i nauki. Jestem wzruszona, jeszcze rok temu próbowano odebrać mi dzieci, teraz zaczynamy nowy rozdział. Dziękuje wszystkim, tym którzy nas wspierali – mówiła Pani Magda.

Najważniejszym aspektem w projektowaniu tego domu była jego wielkość i  wyodrębnienie z niej przestronnych pomieszczeń dla każdego z dzieci – aby miały one swoje miejsce do nauki, do pracy i do zabawy. Planując te przestrzenie myśleliśmy o wspólnym spędzaniu czasu dzieci. Obecnie kończymy układać podłogi i wykańczać łazienki, zostało nam już niedużo.” – mówi Maja Chęcińska – architekt wnętrz, Budimex.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW