Reklama
KOMBIT-kasy
LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

PARAFIA NMP KRÓLOWEJ POLSKI SENIOROM [FOTO]

To była niezwykła uroczystość. Uroczystość, która połączyła zarówno seniorów, jak i ludzi młodych. Były chwile wzruszenia, zadumy, radości i wreszcie wspólny śpiew. Pokolenia połączył Dzień Seniora zorganizowany w parafii NMP Królowej Polski w Radomsku.

Nad Dniem Seniora czuwał św. Jan Paweł II, ponieważ nadchodzący 2020 rok będzie rokiem jego 100 urodzin. Każde wydarzenie, a tych nie brakowało, nawiązywało do Ojca Świętego.

Spotkanie rozpoczęło się dającym do myślenia spektaklem w wykonaniu Teatru Źródło ph. „Przed sklepem jubilera”. W dalszej części wydarzenia uczestnicy wysłuchali wykładu ks. proboszcza Józefa Błasińskiego, który zauważył m.in. iż św. Jan Paweł II przez całe swoje życie uczył nas godnego przeżywania starości. –  Dzień Seniora w naszej parafii jest organizowany już po raz trzeci. Pragniemy zauważyć ludzi starszych, którzy często są na marginesie życia. Proponuje się światu kult młodości, a to że przemijamy jest tematem wstydliwym… – zauważa ks. Józef Błasiński. – Dlatego też chcemy ludzi starszych integrować nie tylko ze sobą, ale i z młodymi. Nie zapominajmy o tym, że kiedyś wszyscy będziemy seniorami – dodaje.

Dzień Seniora zwieńczyły występy artystyczne. Przed licznie zgromadzonymi wystąpił zespół „Impresja” z MDK oraz zespół „Apasjonta” działający przy UTW „Wiem Więcej” pod batutą Anny Dębskiej-Molendy – znakomitej  byłej solistki Operetki Wrocławskiej. Na zakończenie zagrała i zaśpiewała Agapa z zespołem Ichtis.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW