PARAFIANIE DOPIĘLI SWEGO – PROBOSZCZ ODEJDZIE

Reklama

Samobójcza (prawdopodobnie) śmierć emerytowanego proboszcza parafii p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego wstrząsnęła parafianami. Jedni podkreślają że ksiądz Tadeusz Korgól długo chorował i cierpiał na depresję, inni sugerują, że skarżył się na złe relacje ze swoim następcą. Sprawę bada prokuratura. Parafianie nie czekając na zakończenie śledztwa, postanowili doprowadzić do odejścia obecnego proboszcza.

Pogrzeb ś.p. księdza kanonika Tadeusza Korgóla odbył się 1 sierpnia 2018 r. W ostatnim pożegnaniu duchownemu towarzyszyły tłumy wiernych. Wielu z nich zadawało i wciąż zadaje sobie pytanie: czy musiało dojść do tej tragedii?

Śmierć emerytowanego proboszcza (po przejściu na emeryturę ś.p. ks. Tadeusz pozostał na parafii)  wstrząsnęła wiernymi. – To był nie tylko wspaniały duchowny, ale przede wszystkim człowiek. Niestety, nie miał łatwego życia ze swoim następcą. Z tego co wiem ś.p. ksiądz Tadeusz wielokrotnie słyszał z ust nowego proboszcza, że jego miejsce jest w domu starców. Nowy proboszcz nie tolerował nawet psa należącego do księdza Tadeusza – usłyszeliśmy od jednej z parafianek. – Nie wytrzymał tego – dodaje ze łzami w oczach.

Po tragicznej śmierci byłego proboszcza parafianie postanowili doprowadzić do złożenia rezygnacji przez obecnego proboszcza Czesława. Dziś przed godziną 18. licznie  zgromadzili się na placu kościelnym, by wręczyć księdzu listy z podpisami parafian, którzy domagają się jego odejścia. – W niecałą dobę udało nam się  zebrać około 800 podpisów. Parafia liczy ok. 3 tys. wiernych – usłyszeliśmy od przewodniczącego komitetu parafialnego, Sebastiana Wiewióry.

Przedstawiciele parafian listy z podpisami wręczyli dziś obecnemu proboszczowi. Ten do wiernych zgromadzonych przed kościołem nie wyszedł. Zapewnił jednak, że złoży rezygnację z probostwa w parafii p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD