PARK PRZY JAGIELLOŃSKIEJ: BYŁY OBIETNICE, SĄ CHASZCZE

Reklama

Jedną z obietnic wyborczych urzędującego prezydenta Jarosława Ferenca było zagospodarowanie zaniedbanego od lat dużego terenu przy ulicy Jagiellońskiej. Ferenc zapewniał, iż powstanie tam park. Czas mija, a teren jak był zaniedbany, tak jest. Koszenie trawy, które miało zwiastować rychłe rozpoczęcie inwestycji miało miejsce w lipcu 2017 roku. Mija dokładnie rok od tego wydarzenia. Czy teren przy ulicy Jagiellońskiej się zmienił? Odpowiedź jest krótka: NIE. No, może przybyło trochę nowej trawy do skoszenia…

– To jest jeden z terenów, który powinien być parkiem. Ten teren trzeba jak najszybciej zagospodarować. To osiedle i szpital potrzebują parku – mówił w lutym 2016 roku podczas konferencji prasowej Jarosław Ferenc, który wówczas był kandydatem na urząd prezydenta Radomska.

Na zdjęciu konferencja Jarosława Ferenca z lutego 2016 roku

Mieszkańcom pomysł się spodobał. Wierzyli, że słowa zostaną przekute w czyn. Jarosław Ferenc prezydentem został, a teren przy ulicy Jagiellońskiej jak odstraszał swoim wyglądem tak odstrasza. Zauważmy, iż władze Radomska podkreślają, że park nie powstał do tej pory, ponieważ trwały procedury wykupu działek. Zasłaniają się też etapowością zadania. – Prace związane z uporządkowaniem terenu przy ulicy Jagiellońskiej podzielone są na etapy. Pierwszy z nich rozpoczęto w lipcu ubiegłego roku. Wówczas pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku usunęli zakrzaczenia i uporządkowali teren. Miejsce to na bieżąco jest sprawdzane. W najbliższym czasie planowane jest skoszenie trawy i uprzątnięcie terenu – informuje w imieniu prezydenta Janusz Taranek z biura prasowego radomszczańskiego magistratu.

Nie ma co, koszenie trawy raz w roku dobrze nie rokuje tej inwestycji…

Dokładnie rok temu teren przy ul. Jagiellońskiej został uporządkowany

O tym, iż miejsce do rekreacji i wypoczynku w tej części miasta jest potrzebne świadczy to, iż w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili projekt pn. „STREET WORKOUT ze ścianką wspinaczkową – siłownie dla każdego”. Projekt ten zwyciężył w głosowaniu i wolą mieszkańców ma być realizowany właśnie na tym terenie.

Więcej w kolejnym wydaniu dwutygodnika „Pomiędzy Stronami”, w czwartek 12 lipca 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD