PARK ŚWIĘTOJAŃSKI TONIE W PTASICH ODCHODACH

Reklama

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to błoto. Niestety. To, co pokrywa alejki w Parku Świętojańskim w Radomsku to wymieszane z deszczem ptasie odchody. Ich gruba warstwa jest nie tylko nieestetyczna, ale też utrudnia swobodne poruszanie się. Ptasie odchody zalegają również na parkowych ławkach.

Oddany niedawno do użytku odrestaurowany Park Świętojański jest wizytówką tej części miasta. Jego wizerunek psują jednak zalegające wokół ptasie odchody. Jest ich na tyle dużo, że utrudniają spacerowanie. – Park jest naprawdę piękny, ale to, co zalega na alejkach woła o pomstę do nieba. Tak nie powinno być. Przecież z tego obiektu korzystają nie tylko mieszkańcy, ale i goście z innych miast. I co widzą? Ptasie odchody na każdym niemal kroku – usłyszeliśmy od pana Andrzeja. – Każda wizyta w parku wiąże się z koniecznością dokładnego mycia obuwia. Przecież w zabrudzonych ptasimi odchodami butach nikt nie wejdzie do samochodu, ani do domu. Dobrze, że teraz pada deszcz, więc po wyjściu z parku można obmyć buty w kałużach. Ale czy tak powinno być? Zdecydowanie nie – dodaje inny mieszkaniec, pan Antoni.

Na ptasie odchody można natrafić nie tylko w alejkach, ale również na ławkach, co uniemożliwia korzystanie z nich. Problem dostrzegają zarówno mieszkańcy, jak również radni. Radny rady miejskiej Radosław Rączkowski złożył na ręce prezydenta interpelację, w której prosi o rozwiązanie problemu.

– Rewaloryzacja parku pochłonęła prawie 10 milionów złotych. Myślę, że jest to znacząca kwota. Mieszkańcy Radomska mają piękny park, ale nie mogą z niego w stu procentach korzystać. Dlatego, że ptasie odchody są niemal wszędzie. Jest ich bardzo dużo. Myślę, że najwyższy czas, żeby coś w tej kwestii zrobić – mówi radny Radosław Rączkowski.

Miejscy urzędnicy zapewniają, że dostrzegają problem o którym mówią mieszkańcy. Dodają, że podjęły już działania zmierzające do poprawy sytuacji. Zamierzają zatrudnić sokolnika. – Miasto skorzysta z usług sokolnika. Jest on już zamówiony na ostatni tydzień lutego przyszłego roku. Oprócz Parku Świętojańskiego będzie również pracował na Skwerze Henryka Fajta, znajdującym się przy Miejskiej Bibliotece Publicznej – wyjaśnia Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta.

Przypomnijmy. Przed kilkoma laty magistrat wynajął sokolnika, który miał pomóc w wyeliminowaniu problemu, jakim jest zbyt duża ilość ptaków powodujących zanieczyszczenie obiektu. Wówczas jego obecność spotkała się z niezadowoleniem części mieszkańców. Czy tym razem również tak będzie…?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD