„Pętla taktyczna” kandydatów do służby w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Reklama

Szkolenie podstawowe i wyrównawcze dla kandydatów w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej dobiega końca. Do końcowego egzaminu czyli tzw. „pętli taktycznej” przystąpiło w sumie 39 osób.

Szkolenie podstawowe i wyrównawcze, które właśnie kończy się w 91 batalionie lekkiej piechoty w Zgierzu, to wstęp do 3-letniej służby wojskowej w szeregach żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Każdy dzień zaczynał się bardzo wcześnie i kończył późno. Do tego dochodziło nowe, specyficzne środowisko, kontakt z bronią oraz dużo nowej wiedzy do przyswojenia. Szkolenie ma charakter bardzo intensywny, by w ciągu 16 dni ochotnicy mogli nabyć wszystkie podstawowe umiejętności niezbędne dla każdego żołnierza – informuje Małgorzata Glińska, rzecznik Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Weryfikacją tych umiejętności jest tzw. „pętla taktyczna”, w której żołnierze przez całą dobę pokonują teren w warunkach poligonowych i wykonują szereg zadań m. in. transportują rannego z pola walki, dostarczają skrzynkę z amunicją czołgając się, udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawdzają swoje umiejętności strzeleckie.

Egzamin odbył się w czwartek 11 lutego na poligonie w Jeżewie za Zgierzem. W sprawdzianie kończącym szkolenie uczestniczyło 39 kandydatów, w tym 13 osób ze szkolenia wyrównawczego trwającego 8 dni – dodaje rzeczniczka.

Po zakończeniu egzaminu sprawdzającego przyszli żołnierze przygotowują się do uroczystej przysięgi wojskowej, która odbędzie się 14 lutego na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD