Magdalena Spólnicka

Petycja w sprawie powiatowego budżetu obywatelskiego. Jaką decyzję podjęli radni?

W czwartek, 17 listopada obradowała komisja skarg, wniosków i petycji Rady Powiatu Radomszczańskiego. Wśród rozpatrywanych spraw była m. in. petycja w sprawie uruchomienia powiatowego budżetu obywatelskiego.


O wdrożenie procedur uruchomienia budżetu obywatelskiego i zabezpieczenia na ten cel środków w budżecie powiatu wystąpił jeden z mieszkańców. Jak podkreślali radni, to projekt bardzo cenny i wart zainteresowania, jednak obecnie petycja nie może zostać rozpatrzona pozytywnie ze względu na stan finansów powiatu. Nie przekreśla to jednak – jak wskazano w uzasadnieniu – wznowienia w przyszłości tej cennej inicjatywy, jaką jest zaangażowanie mieszkańców w sprawy lokalne.

Komisja opracowała także projekty uchwał w sprawie dwóch skarg: pierwszej – na działanie starosty, drugiej – na dyrektora II LO w Radomsku. Obie skargi uznano za bezzasadne. Pierwsza ze skarg dotyczy działań urzędników starostwa w zakresie procedur architektoniczno – budowlanych związanych z inwestycją drogową na ulicy Gołębiej w Radomsku (w toku rozpatrywania skargi uznano, że działania były zgodne z obowiązującymi przepisami).

Autor drugiej ze skarg zarzucił dyrekcji II LO ,,nienależyte wykonywanie zadań” ponieważ szkoła przez pewien czas miała zablokowaną elektroniczną skrzynkę podawczą w systemie elektronicznej platformy usług administracji publicznej – ePUAP. Problemy związane były ze zmianą na stanowisku dyrektora i już dzień po uzyskaniu informacji, że ePUAP jest zablokowany obecna pani dyrektor podjęła działania w celu założeniu nowej skrzynki, która obecnie działa już prawidłowo.


Czytaj też: Ruszyła rejestracja wolontariuszy 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD