Luxbud

PGK przypomina. Ruszył odbiór popiołu oraz odzieży

Jubiler Ako

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od nowego roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło odbiór nowych frakcji odpadów.


Dwie dodatkowe frakcje odpadów komunalnych: popiół oraz tekstylia i odzież będą odbierane w terminach określonych w harmonogramach odbioru, które zostały dostarczone do tych mieszkańców Radomska, którzy zgłosili deklarację do Urzędu Miasta. I tak, w okresie zimowym popiół odbierany będzie w miesiącach: styczeń, luty, marzec, kwiecień, październik, listopad, grudzień, a w okresie letnim w miesiącu lipcu. W ostatnich tygodniach roku do mieszkańców, którzy złożyli w Urzędzie Miasta deklarację odbioru popiołu trafiły też pojemniki na jego odbiór.

Należy pamiętać, że do pojemnika na popiół wrzucać należy jedynie zimny (wystudzony) popiół.

Kolejną frakcją odpadów komunalnych są tekstylia i odzież. Odpady te odbierane będą w workach bezbarwnych 8 razy w roku wraz z odpadami wielkogabarytowymi, zużytym sprzętem elektryczno-elektronicznym oraz zużytymi oponami w terminach określonych w harmonogramie, po wcześniejszym zgłoszeniu do siedziby przedsiębiorstwa.

Do worka na tekstylia i odzież wrzucamy: odzież, buty, obrusy, pościel, firany, zasłony, chusty, szale, torebki, plecaki, kołdry, poduszki, koce.

NIE WRZUCAMY: pampersów, dywanów, chodników, wykładzin, parasoli, odzieży zanieczyszczonej substancjami niebezpiecznymi, tapicerki samochodowej.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD