Reklama
APLIKACJAZ ŻYCIA POWIATU

Pieniądze dla Gomunic i Dobryszyc na wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Gminy Gomunice i Dobryszyce będą beneficjentami dofinansowania przyznanego Powiatowi Radomszczańskiemu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowy na dofinansowanie projektów realizowanych przez oba te samorządy podpisane zostały w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Gmina Gomunice otrzyma 68 065 zł dofinansowania na zakup mikrobusu przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich (całkowita wartość projektu 123 755 zł). Samochód będzie służył m.in. do przewozu niepełnosprawnych dzieci na zajęcia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Radomsku.

Dofinansowanie w wysokości 4.428 zł przyznano także Gminie Dobryszyce, która planuje przebudowę wejścia do budynku Urzędu Gminy. W ramach zadania, którego koszt całkowity oszacowano na 14 761 zł powstanie pochylnia dla osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zostaną też zewnętrzne schody.

Dzisiaj umowy potwierdzające przyznanie dofinansowań podpisali starosta Beta Pokora, Fabian Zagórowicz oraz wójt Dobryszyc Małgorzata Dzwonek i wójt Gomunic Paweł Olejniczak.

Powiat Radomszczański uzyskał także z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 60 000 zł dofinansowania na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych. Projekt realizowany będzie przez Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku. Pula pieniędzy przyznanych przez PFRON wydana ma zostać na dotacje na wyposażenie stanowisk pracy lub rozpoczęcie działalności gospodarczej przez osoby niepełnosprawne, a także m. in. na staże, bony szkoleniowe i bony na zasiedlenie dla osób niepełnosprawnych.

fot.Starostwo Powiatowe

(Informacja: Starostwo Powiatowe)

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW