Pieniądze na ,,Rehabilitację 25 plus”

Polonaisse

225 tysięcy złotych – to kwota, którą Powiat Radomszczański pozyskał w ramach pilotażowego programu ,,Rehabilitacja 25 plus” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu młodzi niepełnosprawni mieszkańcy naszego powiatu będą mogli uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i rewalidacyjnych przygotowujących ich do uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.

Umowę przyznającą dofinansowanie podpisana została 28 września w łódzkim oddziale PFRON przez starostę Beatę Pokorę oraz członek zarządu Powiatu Ewę Gajzler.

Program „Rehabilitacja 25 Plus” realizowany jest już po raz kolejny przez kadrę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku. W zajęciach mających na celu przygotowanie podopiecznych uczestniczą młode niezatrudnione osoby z niepełnosprawnością intelektualną (oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi), które z różnych powodów nie są objęte rehabilitacją społeczną w placówkach dziennej aktywności. Podopieczni otrzymują wsparcie w zakresie aktywizacji zawodowej, ucząc się wielu czynności, które mogą im się przydać w pracy. Mogą też rozwijać swoje zainteresowania, zyskiwać nowe umiejętności np. w zakresie usamodzielnienia i pracy w gospodarstwie domowym.

Udział w programie to także korzyść dla powiatowej placówki – podczas poprzedniej edycji programu Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy poszerzył swoja bazę o dodatkowe pomieszczenia służące rekreacji, pozyskał też wiele pomocy dydaktycznych, m.in. nowy sprzęt gospodarstwa domowego i biurowego.


Czytaj też: Program Różewicz Open Festiwal

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD