PILNE: NIE MA PIENIĘDZY NA PRZEBUDOWĘ UL. JAGIELLOŃSKIEJ

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że Starostwo Powiatowe w Radomsku po raz kolejny nie otrzyma dofinansowania na dalsze etapy przebudowy ul. Jagiellońskiej w Radomsku. Powód? Ministerstwo zmniejszyło o ok. 20 mln złotych środki programu „Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”, w ramach którego miała zostać wykonana inwestycja.

Wniosek radomszczańskiego starostwa, dotyczący dalszej przebudowy ulicy Jagiellońskiej był na 11 miejscu ostatecznej listy rankingowej. Wiadomo już, że pieniądze otrzyma tylko 10 projektów. Wszystko przez zmniejszenie o 20 mln złotych środków przeznaczonych na rządowy program „Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

– Nasz wniosek dzieli od zwycięskich projektów tylko jedno miejsce. Gdyby środki na realizację programu były w takiej kwocie, jak planowano, z pewnością otrzymalibyśmy dofinansowanie – mówi rzecznik starostwa Wioletta Bąk-Kempa. – Mamy nadzieję, że w wyniku procedur przetargowych na realizację zwycięskich projektów powstaną oszczędności, dzięki którym otrzymamy dotację. Nie wiadomo jednak, czy tak się faktycznie stanie – dodaje rzecznik.

Była to kolejna próba starostwa pozyskania zewnętrznych środków na kolejne etapy przebudowy ul. Jagiellońskiej. Powód poprzedniej porażki był dokładnie ten sam: zmniejszenie przez ministerstwo środków na program „Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. – No cóż, będziemy próbować do skutku – mówi Wioletta Bąk-Kempa.

Przypomnijmy. Kolejne etapy przebudowy ul. Jagiellońskiej mają objąć  (I etap — skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej, II etap — odcinek od wspomnianego skrzyżowania do ul. św. Jadwigi). Projekt przewiduje wykonanie nowej jezdni o szer. 7 m, pasów postojowych z kostki betonowej, dwóch zatok autobusowych, brakujących odcinków chodników oraz ścieżek rowerowych. Przebudowa ma objąć też budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej i Starowiejskiej, rozbudowę systemu odwodnienia drogi, przebudowę sieci elektroenergetycznej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej.

Była to największa inwestycja starostwa planowana na 2018 rok. Jej koszt to ponad 3,5 mln złotych. Połowę kwoty miała stanowić dotacja.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD