PIERWSZE DZIECI URODZONE W 2018 ROKU

Reklama

Troje dzieci przyszło na świat w Nowy Rok w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Pierwszym z nich jest Joanna, córka Sylwii i Mateusza z gminy Dobryszyce.

Joanna urodziła się 1 stycznia 2018 roku o godz. 10.05. Ma 3100 g i 54 cm długości. To pierwsze dziecko Sylwii Długoszewskiej i Mateusza Kulisia. – Planowany termin porodu był inny. Nie spodziewaliśmy się, że córka przyjdzie na świat 1 stycznia i że będzie pierwszym dzieckiem w 2018 roku, urodzonym w radomszczańskim szpitalu. Data nie jest jednak dla nas ważna. Najważniejsze, żeby córka była zdrowa i szczęśliwa – mówi dumny tata Mateusz Kuliś.

Oprócz Joanny 1 stycznia 2018 r. w radomszczańskim szpitalu przyszły na świat jeszcze dwie dziewczynki. Dziś dzieci otrzymały prezenty od dyrekcji szpitala i starosty powiatu radomszczańskiego. – Bardzo się cieszę, że aż troje dzieci urodziło się 1 stycznia. To dobra prognoza na 2018 rok. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się przekroczyć magiczną liczbę 1000 narodzin. W minionym roku brakło nam do tej liczby niespełna 20 porodów. Statystyki wskazują, że jest coraz większe zainteresowanie porodami w naszym szpitalu. Świadczy to o tym, że kobiety mają tu bardzo dobrą opiekę a dzieci doskonałe warunki do tego, żeby spędzić z rodziną pierwsze godziny swojego życia – podkreśla starosta Andrzej Plutecki.

Wzrost zainteresowania porodami w radomszczańskim szpitalu potwierdza również kierownik kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku Przemysław Drozdek. – Z usług naszego szpitala korzystają kobiety nie tylko z powiatu radomszczańskiego, ale i okolicznych powiatów, m.in. powiatu pajęczańskiego, bełchatowskiego a także z okolic województwa śląskiego. Nasza placówka oferuje nie tylko usługi z zakresu szkoły rodzenia ale i doskonałą opiekę lekarską oraz bardzo dobre warunki lokalowe, które staraliśmy się stworzyć – zauważa Przemysław Drozdek.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD