MEBIN

Pierwsze klasy w szkołach średnich

Jubiler Ako

Zakończył się zasadniczy etap naboru uczniów do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat radomszczański. 952 tegorocznych absolwentów podstawówek już znalazło się na listach wybranych klas.

W I LO w Radomsku planowane jest utworzenie czterech klas pierwszych, w II LO – pięciu.

W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska powstaną cztery klasy: dwie technikum oraz dwie klasy branżowe. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 będzie sześć klas pierwszych: dwie licealne, dwie dla techników oraz dwie branżowe.

W „Elektryku” utworzonych zostanie pięć klas technikum (w tym dwie klasy o specjalności technik programista). Podobnie w Zespole Szkół Ekonomicznych – będzie pięć klas technikum. W ZSP w Przedborzu planowane jest otwarcie dwóch klas pierwszych.

Liczebność utworzonych klas nie przekracza 34 osób.

Listy uczniów przyjętych do klas pierwszych zostały wywieszone w szkołach 22 lipca. Do 30 lipca uczniowie powinni potwierdzić wolę uczęszczania do konkretnej klasy.

Elektroniczny system naboru do pierwszych klas umożliwiał uczniowi zalogowanie się do trzech szkół, a w ramach tych szkół do wyboru kilku klas (przy czym należało wpisać szkołę i klasę tzw. pierwszej preferencji).

18 absolwentów podstawówek nie zostało przydzielonych do żadnego z utworzonych oddziałów. Rekrutacja nie jest jednak jeszcze zakończona, w najbliższych dniach po konsultacjach uczniowie ci będą mogli zapisać się do klas, w których są jeszcze wolne miejsca (77 miejsc).


Czytaj też: Edukacja – segregacja w Muzeum

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW