Reklama
Z ŻYCIA MIASTA

PIESZY MARATON NIEPODLEGŁOŚCI DOBIEGŁ KOŃCA

Blisko 80 osób wystartowało w VIII Pieszym Maratonie Niepodległości. Wydarzenie organizował radomszczański XV Błękitny Szczep, a finansowo wsparło Miasto Radomsko.

Dla uczestników przygotowano trzy trasy m.in. drogami leśnymi o długości: 50, 75 i 100 km, dla których wyznaczono limit czasowy (odpowiednio: 12, 18 i 24 godziny). Na starcie stanęły nie tylko osoby z Radomska i powiatu, ale też z Łodzi, Wrocławia czy Poznania.

Dla tych, którzy dotarli na linię mety poszczególnych odcinków przygotowano pamiątkowe dyplomy i medale i upominki. Dekoracja odbyła się w samo południe w niedzielę 10 listopada przed Pomnikiem-Grobem Nieznanego Żołnierza. W imieniu prezydenta Radomska medale wręczała sekretarz miasta Kamila Malinowska-Sztangreciak.

Pieszy Maraton Niepodległości to impreza o charakterze wyczynowym, ale przygotowana przede wszystkim z myślą o miłośnikach pieszych wycieczek o średnim przygotowaniu kondycyjnym. Maraton nie jest wyścigiem pomiędzy uczestnikami, a jedynie formą uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości. Celem maratonu jest również praca nad swoim charakterem, pokonywaniem granicy swoich możliwości fizycznych i psychicznych, a przede wszystkim miłe spędzenie kilkunastu godzin w gronie przyjaciół.

Na 50. kilometrze udział w maratonie zakończyło 40 osób, na 75. – 7. Całą trasę 100 kilometrów pokonało 14 osób.

(info: UM w Radomsku)

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK