Polskie ePłatności

Pieszy Maraton Niepodległości w Radomsku

Jubiler Ako

Trwa nabór zgłoszeń do udziału w Pieszym Maratonie Niepodległości w Radomsku. To już dziewiąta edycja. Maraton to impreza o charakterze wyczynowym, ale przygotowana przede wszystkim z myślą o miłośnikach pieszych wycieczek o średnim przygotowaniu kondycyjnym. Maraton nie jest wyścigiem pomiędzy uczestnikami, a jedynie formą uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości.

Stopień trudności w orientacji w terenie jest niski i nie powinien sprawić kłopotu nawet niedoświadczonym wędrowcom. Warunkiem dopuszczenia do startu jest ukończone 16 lat i złożenie organizatorom pisemnego oświadczenia o starcie w maratonie na własną odpowiedzialność oraz o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania długodystansowych marszów. Młodzież w wieku 16 – 17 lat może wziąć udział w maratonie po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców.

Organizatorem maratonu jest: – ZHP Chorągiew Łódzka – XV „Błękitny” Szczep Drużyn Środowiskowych w Radomsku.

Termin maratonu: 13 – 14 listopada 2021 r. Szczegółowy harmonogram maratonu organizator przedstawi po zamknięciu listy zawodników.

Trasa maratonu: Radomsko – Grzebień – Orzechów – Wapienniki – Widawka – Klizin – Lipowczyce – Kotków – Wola Kotkowska  – Chrzanowice – Gertrudów – Pudzików – Pirowy – Kamieńsk 50 km – Pirowy – Pudzików – Gertrudów – Chrzanowice – Wola Kotkowska – Kotków  – Lipowczyce – Klizin – Widawka75km – Wapienniki – Orzechów – Grzebień – Radomsko 100km

Celem maratonu jest upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości, poznanie miejsc pamięci narodowej na ziemi radomszczańskiej i propagowanie aktywnego wypoczynku.

Maraton odbywa się na trzech dystansach: 50, 75 i 100 km bez względu na warunki atmosferyczne.

Maksymalny limit czasu na przejście poszczególnych dystansów wynosi:

  • 12 godzin dla 50 km
  • 18 godzin dla 75 km
  • 24 godziny dla 100 km

Za ukończenie maratonu uważa się przejście w wyznaczonym czasie dystansu o długości co najmniej 50 km.

fot. Organziator

Karta zgłoszeniowa do Maratonu Niepodległości 2021

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD