UKRADŁ SAMOCHÓD I SPOWODOWAŁ WYPADEK

Reklama

Pijany 34-letni mieszkaniec gminy Ładzice ukradł audi zaparkowane na terenie jednej z radomszczańskich firm zajmujących się naprawą aut. Następnie pojechał z koleżanką na przejażdżkę podczas, której spowodował wypadek. Ponadto, mężczyzna ten nie stosował się do zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

11 czerwca 2017 roku policjanci zostali skierowani w rejon drogi pomiędzy Ładzicami a Wolą Jedlińską, gdzie według zgłoszenia doszło do wypadku drogowego.

– Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że kierowca audi podczas wyprzedzania innego auta w miejscu niedozwolonym (na łuku drogi), stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i doprowadził do wywrócenia pojazdu. 34 – letni kierowca audi miał w organizmie 1,9 promila alkoholu. Zarówno on jak i jego 27 – letnia koleżanka ze względu na obrażenia ciała zostali zabrani do radomszczańskiego szpitala, gdzie pozostali na obserwacji. Podczas czynności wykonywanych przez policjantów w tej sprawie okazało się, że 34 – latek i jego znajoma kilka minut wcześniej ukradli wspomniane audi. Straty zostały oszacowane na 13.000 złotych. Mundurowi ustalają okoliczności tej kradzieży z włamaniem, przesłuchują świadków. W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że sprawca nadużył zaufania jakim obdarzył go właściciel firmy sąsiadującej i współpracującej z mechanikiem, który pozwolił mu wejść na teren swojej firmy. 34- latek za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności a za złamanie zakazu sądowego do 5 lat. W takim przypadku sąd obowiązkowo orzeka zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD