Piknik integracyjny w parku Świętojańskim w Radomsku [FOTO]

Reklama

XXIV edycję Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych zorganizowano w parku Świętojańskim w Radomsku w sobotę, 24 czerwca.


W parku Świętojańskim trwa piknik integracyjny. Wydarzenie połączone zostało z Nocą Kupały. Na scenie zaprezentowali się m.in. członkowie Kola Osób Niepełnosprawnych działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, którzy pod okiem instruktorek Marleny Grzybek oraz Heleny Starosteckiej zaprezentowali inscenizację nawiązującą do święta Nocy Świętojańskiej, nazywane również Nocą Kupały, czy sobótką. Święto to obchodzone było w czasie nastania najkrótszej w ciągu roku nocy.

Swój program artystyczny wykonali również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz podopiecznych ŚDS, zaśpiewały także dziewczyny z zespołu „Tęczowe Nutki” z MDK. Pokaz boksu zaprezentowali młodzi sportowcy z radomszczańskiej Szkoły Boksu NOKAUT.

Natomiast w samym MDK-u odbywały się warsztaty plecenia wianków poprowadzone przez Marzenę Wojciechowską, a także białego śpiewu, poprowadzone przez Julię Hołówko oraz warsztaty sensoryczne przygotowane przez Karolinę Tyl.

W parku swoje stoiska mają organizację: Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku, Chrześciajańskie Stowarzyszenie Dobroczynne, Warsztaty Terapii Zajęciowej, MOPS oraz policja i straż pożarna, działa także fotobudka.

W tym roku prowadzona jest zbiórka na leczenie małej Lenki Moras podopiecznej Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych “Koniczynka”.


Czytaj też: Jutro Noc Kupały w Radomsku. Co w programie?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD