PIOTR KAGANKIEWICZ OFICJALNIE DYREKTOREM SZPITALA

Reklama

Piotr Kagankiewicz został nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Radomsku. Jego kandydaturę zatwierdził Zarząd Powiatu Radomszczańskiego. W czerwcu Piotr Kagankiewicz otrzymał rekomendację komisji konkursowej. Stanowisko dyrektora radomszczańskiego szpitala obejmie w poniedziałek 25 lipca.

DSCN4290

Piotr Kagankiewicz zdaje sobie sprawę z tego, że sytuacja finansowa Szpitala Powiatowego w Radomsku nie należy do najlepszych.

– Nie przejrzałem jeszcze całej dokumentacji finansowo-księgowej, aby mówić precyzyjnie, gdzie jest dobrze, a gdzie być może jest źle. Z wiedzy, jaką posiadam wynika, że szpital ma 24 mln złotych zadłużenia i około 2 mln złotych straty bieżącej. Trzeba doprowadzić jak najszybciej do zbilansowania się bieżącej działalności placówki. To jest pierwsze zadanie, jakie nas czeka. Następnie musimy doprowadzić do pokrycia straty 2 mln złotych, a w dalszej kolejności do sytuacji, by szpital sam mógł spłacać zadłużenie, które wygenerował  – wylicza Piotr Kagankiewicz.

Piotr Kagankiewicz podkreśla, że plusem radomszczańskiego szpitala jest to, że może on liczyć na pomoc samorządu. – Wiem, że szpital może liczyć na starostwo w chwili, gdy traci płynność finansową. Starostwo pokrywa zobowiązania placówki. Nie oznacza to, że zadłużenie znika. Zmienia się jednak wierzyciel – mówi Piotr Kagankiewicz.

Jak nowy dyrektor zamierza poprawić finanse szpitala? – Nie powiem chyba niczego odkrywczego. Żeby doprowadzić do zbilansowania, należy albo zwiększyć przychody, alby zmniejszyć koszty. To drugie wiązałoby się ze zwolnieniami, a tego nie chcę. Zamierzam doprowadzić do tego, że każda osoba z personelu będzie generować przychody. Będziemy robić nadwykonania. Dzięki temu skrócą się kolejki do specjalistów, a my będziemy się mogli starać o wyższe kontrakty – wyjaśnia nowy dyrektor.

Piotr Kagankiewicz zapewnia, że ma duże doświadczenie w zarządzaniu służbą zdrowia.

– Posiadam odpowiednie wykształcenie w tym zakresie, ale również praktykę. Pełniąc funkcję starosty powiatu tomaszowskiego zajmowałem się sytuacją tamtejszego szpitala. Od pierwszych dni mojego urzędowania, było to największe wyzwanie. Nie tylko interesowałem się szpitalem, ale wręcz nim zarządzałem. Jeśli któryś z dyrektorów placówki nie zgadzał się z moimi, często bardzo trudnymi  decyzjami, musiał odejść. Szpital udało się uratować – mówi Piotr Kagankiewicz.

Piotr Kagankiewicz mówi, że praca w radomszczańskim szpitalu była jego marzeniem. – Chociażby ze względu na wspaniałą infrastrukturę, jaką szpital posiada. Jest to nowy szpital, bardzo dobrze zlokalizowany, co jest dużym plusem przy negocjowaniu kontraktów z NFZ. Ten szpital spełnia wszelkie wymagania, by stać się liderem w regionie. Mogę śmiało stwierdzić, że pomimo wielu problemów, radomszczański szpital zmierza do przodu. Z każdym rokiem zwiększa się kontrakt z NFZ. Wszyscy, którzy dotychczas pracowali dla tego szpitala, porządnie odrabiali pracę domową – zauważa Piotr Kagankiewicz.

Dyrektor Kagankiewicz będzie preferował zatrudnianie lekarzy na kontraktach. – Dla mnie, jako dyrektora jest to wygodniejsza forma, a dla lekarzy bardziej opłacalna. Uszanuję jednak również formę zatrudniania na umowę o pracę – mówi Kagankiewicz.

Dziś nowy dyrektor szpitala został przedstawiony radnym oraz dziennikarzom. Niebawem zostanie ujawnione nazwisko dyrektora do spraw lecznictwa. – Dyrektor Kagankiewicz wie już, kto to będzie. Na razie nie ujawniamy jednak tego nazwiska, ponieważ nie została jeszcze podpisana z tą osobą umowa o pracę – wyjaśnia starosta Andrzej Plutecki.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD