PISZĄ LISTY W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA

Reklama

W Radomsku trwa Maraton Pisania Listów. W tym roku podczas Maratonu chętne osoby piszą listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiały się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.  Radomszczańska odsłona akcji ma miejsce podczas odbywających się na terenie Galerii Radomsko – Radomszczańskich Targów Rękodzieła. –  Piszemy listy do osób, których prawa człowieka zostały łamane. Są to ludzie osadzeni w więzieniach, prześladowani przez władze. Osoby te określane są mianem więźniów sumienia. Listy kierowane są bezpośrednio do takich osób, celem podtrzymania ich na duchu, a także do władz, by wymóc poprawę ich losu – wyjaśnia Agnieszka Skura – Garbaciak, radomszczańska aktywistka reprezentująca Amnesty International.

Maraton Pisania Listów z inicjatywy pani Agnieszki odbywa się w naszym mieście po raz drugi. Przed rokiem radomszczanie napisali 320 listów.  Podczas tegorocznego Maratonu, w który zaangażowali się jako wolontariusze uczniowie  Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku oraz ze Strzelec Małych napisano już blisko 100 listów solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD