Piszesz wiersze? Ten konkurs jest dla ciebie

Reklama

Miejski Dom Kultury w Radomsku rozpoczął przygotowania do Festiwalu 3 x Różewicz. Ogłoszony został jubileuszowy XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza.


Konkurs organizowany w ramach Festiwalu 3xRóżewicz jest dwuetapowy. Do udziału MDK zaprasza autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego tomu wierszy, wydanego drukiem bądź w formie elektronicznej.

Nie piszcie do szuflady, piszcie do nas – zachęca MDK.

Warunkiem uczestnictwa w pierwszym etapie konkursu jest przesłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszenia (stanowiącej załącznik nr 1 do regulaminu) oraz zestawu 5 wierszy własnego autorstwa (w czterech egzemplarzach maszynopisu lub wydruku komputerowego), które nie były dotychczas publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, na stronach internetowych (z wyjątkiem prywatnych stron internetowych autora), e-bookach. Tematyka utworów jest dowolna. Utwory muszą być napisane w języku polskim.

Zgłoszenia w pierwszym etapie konkursu przyjmowane będą do 7 czerwca br. (decyduje data stempla pocztowego) na adres organizatora konkursu: Miejski Dom Kultury ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko, z dopiskiem „Konkurs poetycki”.

Regulamin dostępny na stronie MDK.

Konkurs poetycki im. Janusza Różewicza

Wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi utalentowanych poetów z całej Polski. Organizowany jest od 2009 roku i stanowi ważne forum dla miłośników poezji, umożliwiając im prezentację swoich twórczych dokonań i zdobycie uznanie wśród szerokiej publiczności.

To inicjatywa, która hołduje pamięci wybitnego polskiego poety, Janusza Różewicza, inspirując młode pokolenia do poszukiwań własnego głosu w sztuce słowa. Konkurs otwarty jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku czy doświadczenia literackiego. Celem jest promowanie różnorodności i kreatywności w dziedzinie poezji, stwarzając artystom możliwość eksploracji różnych tematów i form wyrazu.


Czytaj też: Marzanna Piękna Panna. Które przedszkole wygrało konkurs?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD