[pro_ad_display_adzone id="18192"]
[pro_ad_display_adzone id="46125"]
NA SYGNALE

PLAGA PIJANYCH KIEROWCÓW NA NASZYCH DROGACH

W miniony weekend policjanci mieli wiele pracy. Pijani kierowcy to już plaga na drogach naszego powiatu.

Obywatelskie zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców.

W sobotni wieczór dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia od mieszkańców naszego powiatu, informujące o zatrzymaniu i uniemożliwieniu kontynuowania jazdy dwóm nietrzeźwym kierującym.

– W sobotę o godzinie 18.35 radomszczańscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie dotyczące ujawnienia nietrzeźwego kierowcy peugeota. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia, funkcjonariusze ustalili, że kierujący peugeotem 206 podjechał pod jeden ze sklepów spożywczych w miejscowości Blok Dobryszyce. Dwaj inni klienci sklepu,widząc że kierowca może być nietrzeźwy wyciągnęli kluczyki pozostawione przez 55-letniego mieszkańca gminy Dobryszyce w stacyjce pojazdu, a następnie zadzwonili na numer alarmowy informując o swoich podejrzeniach. Gdy kierowca peugeota wyszedł ze sklepu uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy i oczekiwali z nim na przyjazd patrolu. Badanie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna od 2005 r. miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami z uwagi na stan zdrowia – mówi Włodzimierz Czapla z KPP w Radomsku.

Kolejne zgłoszenie dyżurny radomszczańskiej komendy odebrał po 10 minutach. Tym razem w miejscowości Ochocice gm. Kamieńsk kierowca seata ibiza jadąc w kierunku Kamieńska jechał rowem uderzając w słupki hektometryczne. Gdy się zatrzymał podróżujący drogą K-91 kierowca i pasażerowie pojazdu iveco  zareagowali na dziwne zachowanie kierowcy seata. Gdy wyczuli od niego woń alkoholu natychmiast powiadomili Policję. Seatem kierował 52-letni mieszkaniec gm. Kamieńsk. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 2,5 promila alkoholu.  Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.  Obaj mężczyźni będą odpowiadać za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości za co grozi im kara do lat 2 pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

Nietrzeźwy kierujący z zakazem prowadzenia pojazdów

Wczoraj patrol z Komisariatu Policji w Kamieńsku, w miejscowości Blok Dobryszyce, zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy skoda felicja. – Skodą kierował 38-letni mieszkaniec gminy Dobryszyce. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, ze ma on 2,6 promila alkoholu w organizmie. Poza kierowaniem w stanie nietrzeźwości, 38-latek kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa a jego samochód nie posiadał ważnego przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia OC. Mężczyźnie grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe, a za brak aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia OC zostanie na niego nałożona kara przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – mówi Włodzimierz Czapla z KPP w Radomsku.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony przez policjantów Komisariatu Policji w Kamieńsku w niedzielę o godzinie 23.20 w miejscowości Gomunice. 42-letni mieszkaniec gminy Gomunice kierował fordem focus. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on 3,1 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

 

Tagi
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="20732"]

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Dlatego kontrole powinny być codziennością, o każdej porze. Tych co o światłach zapomną uratuje yanosik, a pozbędziemy sie kilku pijaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW