Reklama
KOMBIT-kasy
NA SYGNALE

PLAGA PIJANYCH KIEROWCÓW NA NASZYCH DROGACH

W miniony weekend policjanci mieli wiele pracy. Pijani kierowcy to już plaga na drogach naszego powiatu.

Obywatelskie zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców.

W sobotni wieczór dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał dwa zgłoszenia od mieszkańców naszego powiatu, informujące o zatrzymaniu i uniemożliwieniu kontynuowania jazdy dwóm nietrzeźwym kierującym.

– W sobotę o godzinie 18.35 radomszczańscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie dotyczące ujawnienia nietrzeźwego kierowcy peugeota. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia, funkcjonariusze ustalili, że kierujący peugeotem 206 podjechał pod jeden ze sklepów spożywczych w miejscowości Blok Dobryszyce. Dwaj inni klienci sklepu,widząc że kierowca może być nietrzeźwy wyciągnęli kluczyki pozostawione przez 55-letniego mieszkańca gminy Dobryszyce w stacyjce pojazdu, a następnie zadzwonili na numer alarmowy informując o swoich podejrzeniach. Gdy kierowca peugeota wyszedł ze sklepu uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy i oczekiwali z nim na przyjazd patrolu. Badanie stanu trzeźwości kierującego potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna od 2005 r. miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami z uwagi na stan zdrowia – mówi Włodzimierz Czapla z KPP w Radomsku.

Kolejne zgłoszenie dyżurny radomszczańskiej komendy odebrał po 10 minutach. Tym razem w miejscowości Ochocice gm. Kamieńsk kierowca seata ibiza jadąc w kierunku Kamieńska jechał rowem uderzając w słupki hektometryczne. Gdy się zatrzymał podróżujący drogą K-91 kierowca i pasażerowie pojazdu iveco  zareagowali na dziwne zachowanie kierowcy seata. Gdy wyczuli od niego woń alkoholu natychmiast powiadomili Policję. Seatem kierował 52-letni mieszkaniec gm. Kamieńsk. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 2,5 promila alkoholu.  Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.  Obaj mężczyźni będą odpowiadać za kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości za co grozi im kara do lat 2 pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

Nietrzeźwy kierujący z zakazem prowadzenia pojazdów

Wczoraj patrol z Komisariatu Policji w Kamieńsku, w miejscowości Blok Dobryszyce, zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy skoda felicja. – Skodą kierował 38-letni mieszkaniec gminy Dobryszyce. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, ze ma on 2,6 promila alkoholu w organizmie. Poza kierowaniem w stanie nietrzeźwości, 38-latek kierował samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa a jego samochód nie posiadał ważnego przeglądu technicznego oraz ubezpieczenia OC. Mężczyźnie grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe, a za brak aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia OC zostanie na niego nałożona kara przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – mówi Włodzimierz Czapla z KPP w Radomsku.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony przez policjantów Komisariatu Policji w Kamieńsku w niedzielę o godzinie 23.20 w miejscowości Gomunice. 42-letni mieszkaniec gminy Gomunice kierował fordem focus. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on 3,1 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

 

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW