Planeta vs plastik – obchody Dnia Ziemi 2024 w “Drzewniaku” [FOTO]

Reklama

Pod hasłem “Planeta kontra plastik” w poniedziałek, 22 kwietnia w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku zorganizowano obchody Dnia Ziemi 2024.


Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu.

Hasło na Dzień Ziemi w 2024 roku brzmi “Planeta kontra plastik” i ma za zadanie nakłaniać społeczeństwo do większego zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska, wzywając do propagowania powszechnej świadomości na temat zagrożeń dla zdrowia związanych z tworzywami sztucznymi.

Dzień Ziemi 2024 to dobry moment na wdrożenie w życie nowych nawyków związanych z ograniczeniem wykorzystania w życiu codziennym tworzyw sztucznych.

Celem Światowego Dnia Ziemi 2024 jest prowadzenie edukacji ekologicznej oraz popularyzacja wiedzy o zagrożeniach życia na ziemi (zmiany klimatyczne, susze, degradacja wód i lasów, zanieczyszczenie odpadami itp.) oraz wiedzy przyrodniczej.

Radomszczańskie Obchody Dnia Ziemi organizowane są rokrocznie i cyklicznie. W tym roku młodzież ze szkół podstawowych z terenu powiatu radomszczańskiego wysłuchała dwóch prelekcji dotyczących problematyki związanej z przetwarzaniem plastiku oraz jego wpływie na środowisko. Na temat recyklingu butelek PET wykład wygłosił Piotr Sulorz – pracownik PET Recykling, natomiast wykład pt. “Las vs plastik” zaprezentował Piotr Szymoch – zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Radomsko.

Uroczystości towarzyszyło rozstrzygnięcie dwóch konkursów: plastycznego “Mój ogród ” i prezentacji multimedialnej “Dzikie zwierzęta i plastik”. Oto laureaci.

Konkurs plastyczny:

  1. miejsce – M. Krokowicz kl.VIIb PSP w Gomunicach;
  2. miejsce – Julian Tarnowski kl. VIIa PSP nr 9 w Radomsku;
  3. miejsce – Patrycja Makowska PSP nr 4 w Radomsku.

Wyróżnienia: Wiktoria Bębniarz kl. VIII PSP w Ciężkowicach oraz Alicja Handydraj PSP nr 2 w Radomsku.

Konkurs na prezentację:

  1. miejsce – Klaudia Koch PSP w Kobielach Wielkich;
  2. miejsce – Krystian Czarnecki PSP w Gomunicach;
  3. miejsce – Hanna Gaik PSP nr 1 w Radomsku.

Wyróżnienia: Natasza Staniec PSP w Strzałkowie oraz Aleksander Sztuk PSP nr 9 w Radomsku.Czytaj też: Piotr “Grabo” Grabowski Mistrz Świata we wsadach do kosza FIBA 3×3 spotkał się z radomszczańską młodzieżą

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD