Select

PLANY SĄ AMBITNE. NOWY KOMPLEKS BOISK DLA „DWÓJKI”?

Polonaisse

Projekt budowy kompleksu boisk lekkoatletycznych przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 2 w Radomsku jest gotowy. Na jego realizację potrzebne są pieniądze. Władze miasta oraz radni zapowiadają, że dołożą wszelkich starań, aby „dwójka” – szkoła z lekkoatletycznymi tradycjami doczekała się kompleksu boisk z prawdziwego zdarzenia.

Przyszkolny obiekt wybudowany w czynie społecznym został oddany do użytku w 1979 roku. Patrząc na niego można odnieść wrażenie, że czas się na nim zatrzymał…  Gołym okiem widać, że wymaga gruntownego remontu.  Nie wiedzieć dlaczego omijały go wszelkie modernizacje. Dziwne jest to tym bardziej, iż obiekt służy nie tylko szkolnej społeczności.  Odbywają się na nim wszystkie zawody lekkoatletyczne organizowany dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Kto wie, może powodem nieinwestowania w ten przyszkolny obiekt był zamysł poprzedniej władzy budowy przy ZSG nr 2 hali sportowej, na którą był projekt.

– Sytuacja z halą sportową wyglądała tak. W 2009 roku powstał projekt. I w zasadzie to wszystko, ponieważ ekipa rządzącą miastem, na czele której stała prezydent Anna Milczanowska nie znalazła pieniędzy na jego realizację. Projekt wylądował w kosztu. Obecnie nie możemy dopuścić, aby kolejny projekt podzielił jego los – zauważa radny Tomasz Kornacki.

Z kosztorysu wynika, iż inwestycja pochłonie 1,9 mln złotych. – Budżet 2016 roku jest skromny, zatem w tym roku na pewno nie ruszymy z inwestycją. Jest natomiast szansa, aby pieniądze na rozpoczęcie tego zadania pojawiły się w budżecie 2017 roku – zauważa radny Kornacki.

Obecne władze miasta zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby projekt budowy kompleksu boisk nie trafił do kosza. – Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 powinien doczekać się realizacji tego projektu, ponieważ od wielu lat czeka na inwestycję sportową na swoim terenie. Jeżeli nie w cyklu rocznym, to 2 lub 3 – letnim, ale inwestycja musi być zrealizowana – zauważa wiceprezydent Małgorzata Kańska – Kipigroch.

Jeżeli plany urzeczywistnią się to przy ZSG nr 2 powstanie lekkoatletyczny kompleks z prawdziwego zdarzenia. – Zaprojektowana jest 4 torowa bieżnia o długości 300 metrów. Na boisku centralnym będzie pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej i pełnowymiarowe boisko do piłki koszykowej wraz z trybunami. Druga cześć to kort tenisowy ze ścianką i boisko do piłki siatkowej. Trzeci segment to boisko do piłki nożnej z bandami z wykorzystaniem do unihokeja, który jest bardzo popularny wśród młodzieży, w tym wśród dziewcząt. Część lekkoatletyczna to rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal i skocznia do skoku wzwyż – wyjaśnia Ryszard Kucharski, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSG nr 2.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD