PLASTYCZNY, LITERACKI I FILMOWY PORTRET MIASTA

Reklama

„Portret miasta” – taki tytuł towarzyszył konkursowi, zorganizowanemu w ramach obchodów 750-lecia Radomska. Uroczyste jego rozstrzygniecie odbyło się dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Wydarzenie wpisało się w tegoroczne Dni Radomska.

„Portret miasta”, którego organizatorem, oprócz MBP było Miasto Radomsko został ogłoszony w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i filmowej.

Na konkurs plastyczny nadesłano 123 prace, na literacki 30 prac, a na filmowy 4.

– Celem konkursu było przede wszystkim wzbogacenie wiedzy o naszym mieście, jego promocja oraz rozbudzenie zainteresowania historią i teraźniejszością miasta – zauważa Anna Kosendek, dyrektor biblioteki.

Wyniki konkursu:

Konkurs plastyczny:

Nagroda Grand Prix – Anna Marczak z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego  nr 7 w Radomsku

Kategoria od 5 do 8 lat:

I miejsce – Ida Kubik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

II miejsce – Anna Starczyk z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 5

III miejsce – Igor Obarzanek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

Wyróżnienia:

Mateusz Gale z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3

Zuzanna Kowalczyk z Publicznego Przedszkola nr 5

Kinga Skalik z Publicznego Przedszkola nr 9

Kategoria od 9 do 11 lat:

II miejsce – Anna Drozdek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

III miejsce – Natalia Starczyk z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 5

Wyróżnienia:

Michalina Kempska z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3

Dominika Tyczyńska z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7

Bartosz Wieczorek z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4

Kategoria od 12 do 13 lat:

I miejsce  – Jakub Gorzędowski z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7

II miejsce  – Igor Olejarczyk z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7

III miejsce – Michalina Grzywacz z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7

Wyróżnienia:

Anita Gil z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7

Marcin Stępień z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4

Emilia Wyszkowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Weronika Zarębska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

Konkurs Literacki

I miejsce – Julia Nowak za pracę pt. „Mniejsza od guzika”

II miejsce – Maja Bujacz za pracę pt. „O lustrzanym odbiciu Wisły nieopodal Warty”

III miejsce – Mikołaj Stępień za pracę pt. „Tajny kod radomszczan”

Ponadto równorzędne wyróżnienia otrzymali:

Paweł Bera za pracę pt. „Pułapki uwarunkowań:

Karolina Jankowska za pracę pt. „Portret miasta”

Rafaela Pabich za pracę pt. „Dwa światy”

Tomasz Piekarski za pracę pt. „Portret miasta”

Konkurs filmowy:

I miejsce – Robert Wojakowski – II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku – godło Weselny Chochoł

II miejsce – Bartłomiej Wlaźlak, Patrycja Ślęzakiewicz, Angelika Pieśniewska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku – godło Grupa ABP

III miejsce – Aleksandra Szymczak i Laura Tatara z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4 w Radomsku- godło Placeek&Ryba

Wyróżnienia: Magdalena Gołdon i Karolina Martela z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Radomsku – opiekun Marek Biesiada – godło Margo

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD